Youtuber ujawnił na streamie frazę seed i stracił 60 000 dolarów

Not Your keys, not Your crypto

Brazylijski YouTuber Ivan Bianco stracił około 60 000 dolarów środków z dwóch portfeli kryptowalut i NFT po tym, jak pokazał seed podczas transmisji.

Bianco jest właścicielem kanału Fraternidade Crypto z prawie 34 000 subskrybentów i specjalizuje się w grach na blockchain.

Podczas jednej z transmisji pod koniec sierpnia bloger utworzył nowy portfel i przypadkowo otworzył dokument tekstowy, w którym przechowywał klucze prywatne. W ciągu kilku minut nieznane osoby pobrały ze swoich adresów około 86 600 MATIC (~50 800 dolarów w momencie kradzieży) i 3,35 ETH (5750 dolarów). Bianco stracił również kilka NFT. Łączne szkody wyniosły ~ 60 000 dolarów.

Streamer zwrócił się do policji, lecz wkrótce na Discordzie skontaktował się z nim nieznany mężczyzna, który przyznał, że ukradł kryptowalutę, za co bardzo mu przykro.

Po tej rozmowie portfel zawierający większość skradzionych środków zwrócił Bianco 86 600 MATIC.

Bloger odmówił podania nazwiska atakującego. Wielu subskrybentów wątpiło w prawdziwość tej historii, ale Bianco odrzucił wszelkie podejrzenia.

Według niego funkcjonariusze organów ścigania tropią pozostałe niewielkie kwoty skradzione przez inne osoby. YouTuber ma nadzieję, że jego przykład „posłuży wszystkim jako ostrzeżenie”.

Comments (No)

Leave a Reply