Cena Ethereum przekroczyła 1800 USD. 80% inwestycji instytucjonalnych w zeszłym tygodniu

W ubiegłym tygodniu inwestycje instytucjonalne w kryptowaluty wyniosły 245 mln $. Spośród nich 80%, czyli 195 mln $, to inwestycje w Ether.

Inwestorzy dążą do dywersyfikacji i coraz bardziej ufają fundamentalnym cechom Ethereum informują autorzy raportu CoinShares

Nie ma oznak masowej realizacji zysków, a inwestorzy nadal wolą kupować i trzymać.

Wolumen obrotu produktami inwestycyjnymi pozostaje wysoki i wynosi średnio 670 mln $ dziennie w ciągu ostatniego tygodnia. Odpowiada 5,4% całkowitego wolumenu handlu bitcoinami. To znacznie mniej niż 1,9 miliarda dolarów dziennie odnotowane w drugim tygodniu 2021 roku”- dodaje CoinShares.

Grayscale lideruje w dziedzinie inwestycji instytucjonalnych w kryptowaluty, zarządzając aktywami o wartości ponad 33 mln $, z czego 27 miliardów dolarów znajduje się w funduszu Bitcoin, a 5 miliardów w funduszu Ethereum.

Kurs ETH dzisiaj ponownie odnowił historyczne maksima, przekraczając 1800 $.

W poniedziałek rozpoczął się handel kontraktami futures na Ethereum na Chicago Mercantile Exchange (CME). Pierwszego dnia sprzedano 388 kontraktów za łącznie 19 400 ETH (35 mln USD).

Pierwszego dnia handlu kontraktami terminowymi Bitcoin sprzedano około 1000 kontraktów. Po uwzględnieniu kapitalizacji rynkowej i innych wskaźników, wyniki kontraktów terminowych Ethereum można określić jako „bardzo zachęcające”. Według niego klienci już ubiegają się o dodatkowe produkty kryptowalutowe, ale odmówił ujawnienia ewentualnych planów CME w tym zakresie.

raport: https://coinshares.com/research/digital-asset-fund-flows


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.