Bitbay jest to jedna z najbardziej popularnych giełd poświęconych kryptowalutom w Europie. Została założona w 2014 w Polsce. W 2018 roku postanowili przenieść siedzibę na Maltę. Rozszerzono ofertę o inne kryptowaluty i został otwarty drugi oddział działający w Amsterdamie.

Polska giełda bitbay opinie

Jak wiele ludzi tak wiele opinii na temat tej giełdy, wielu ludzi chwali i poleca. Jednak wśród opinii znajdziemy też negatywne, wśród których możemy przeczytać, że w ostatnim czasie bardzo często zostają odrzucane weryfikacje użytkowników, czat się zacina czy są problemy z wypłacaniem pieniędzy. Możemy także dowiedzieć się, że sam BitBay dużo obiecuje swoim klientom i większości tych obietnic nie spełnia, dotyczy, to między innymi zmiana w funkcjonowaniu, unowocześnienia systemu czy wprowadzenie nowych kryptowalut. Bardzo często możemy zobaczyć także daty, w jakich miało się to odbyć, jednak do tej pory nic nie zostało poczynione w tę stronę. Przez co użytkownicy tej giełdy czują się oszukani i rozczarowani działaniami firmy. Ostatnio można przeczytać także, że ludziom nie spodobało się to, że został wprowadzony proces weryfikacji i nie można już anonimowo korzystać z tego portalu. Jednak mimo tych wszystkich negatywnych opinii giełda ma się naprawdę dobrze i ciągle się rozwija.

BitBay logowanie i rejestracja

Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby, korzystać z giełdy jest założenie konta poprzez rejestrację na platformie. W tym celu należy kliknąć przycisk „Załóż darmowe konto”, podajemy w nim swój adres e-mail. Po krótkiej chwili otrzymamy na swoją skrzynkę e-mail wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Po aktywacji konta zostaniemy poproszeni o podanie loginu, hasła oraz specjalnego kodu PIN. Jest to tzw. kod bezpieczeństwa, który przyda się nam w momencie, gdy będziemy chcieli skorzystać z biura obsługi klienta.

Podczas logowania należy podać mail podany przy rejestracji następnie hasło i klikamy przycisk zaloguj. W tym momencie znajdujemy się na naszym koncie i możemy przystąpić do działania.

BitBay kursy

Jeśli chcemy sprawdzić kurs kryptowaluty, która nas interesuje, należy zalogować się na swoje konto. Po udanym logowaniu ukazuje się nam główny interfejs, na którym mamy ukazane dostępne kryptowaluty, po kliknięciu, w wybraną wirtualną walutę na ekranie ukazuje nam się wykres kursu. Możemy zobaczyć, kiedy były spadki, kiedy wzrosty, jaki jest aktualny kurs na daną kryptowalutę. Warto jednak zaznaczyć, że zwykły laik, który nie ma pojęcia o giełdzie, nie zrozumie praktycznie nic z tych wykresów. Więc warto mieć, choć małe pojęcie o działaniu giełdy.

BitBay prowizje

BitBay jak każda giełda pobiera prowizje spróbujmy się przyjrzeć jak to wygląda tutaj.

Za samo założenie konta i prowadzenie konta nie płacimy nicJeśli chodzi o prowizję od transakcji krypto – krypto prowizja maker wynosi zero procent. Natomiast jak mówimy o prowizji taker wszystko zależy od danej kryptowaluty jednak zazwyczaj jest to 0,1%. Za wpłaty cyfrowych walut, także nie pobiera nam prowizji. Jeśli chodzi o tradycyjne waluty to prezentuje się mniej więcej tak:

Euro

 • Za przelew bankowy 0 Euro
 • Minimalna wartość depozytu wynosi 10 Euro
 • Natomiast jeśli chcemy dokonać wpłaty kartą kredytową wynosi to 2.99%. Minimalna prowizja 2.50 Euro

Funt Brytyjski

 • Przelew bankowy i szybki przelew 0 Funtów
 • Minimalna wartość depozytu wynosi 5 funtów

Polski złoty

 • Za przelew bankowy 0 złotych
 • Minimalna wartość depozytu wynosi 10 złotych
 • Wpłata za pomocą karty kredytowej wynosi 2.99%. Minimalna prowizja wynosi 10 złotych.

Prowizja od Wypłat prezentuje się następująco: 

Euro

 • Przelew bezgotówkowy 0,1% Euro min 1,5 Euro max 150 Euro
 • Szybki przelew bezgotówkowy 2 Euro
 • Istnieje możliwość wypłaty na kartę płatniczą. Prowizja wynosi 2,99%. Prowizja 2,50 Euro

Polski złoty

 • Przelew bankowy wynosi 6 złotych
 • Wypłata w bankomacie 10 zł (minimum 100 zł maximum 1000zł)
 • Wypłata na kartę płatniczą prowizja 10 zł

Funt Brytyjski

 • Przelew bankowy 2 funty

FAQ, najczęściej zadawane pytania

Co to jest BitBay?

Jest to jedna z największych i najbezpieczniejszych giełd poświęconych wirtualnej walucie, na której możesz nabywać oraz sprzedawać kryptowaluty. Została założona w 2014 roku w Polsce przez Sylwestra Suszka.

Jak wypłacić pieniądze z BitBay?

Pieniądze możemy wypłacić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wypłata za pomocą specjalnego kodu SMS, który podajemy przy bankomacie i wypłacamy zarobione pieniądze. Druga metoda to przelew tradycyjny bądź ekspresowy na nasze konto bankowe. Pieniądze powinny trafić do nas w ciągu kilku dni.

Jak kupować na BitBay? jak kupić bitcoiny w BitBay?

Po przelaniu środków na nasze konto wystarczy skorzystać z opcji o nazwie „Szybka transakcja”. Należy wybrać kryptowalutę i ilość, jaką chcemy zakupić. Następnie algorytmy na stronie wyliczą nam sumę (w przybliżeniu), jaką otrzymamy. Po czym klikamy przycisk „Kup”. Po kliknięciu nasza transakcja zostanie od razu zrealizowana, a nasza kryptowaluta zostanie dodana do naszego konta na BitBay. Warto jednak wiedzieć, by dokonywać zakupu po jak najkorzystniejszej ofercie, jaka jest wystawiona na giełdzie. Należy pamiętać, że za wykonanie takiej transakcji zostanie pobrana nam prowizja Taker..

Jak wpłacić i przelać pieniądze na BitBay?

Jeśli chcemy wpłacić pieniądze w walutach Euro, Dolar, Funt czy Złoty. Należy przejść do zakładki o nazwie „Portfele” znajduje się po lewej stronie menu. Po czym wybieramy walutę, którą chcemy wpłacić. Jeśli korzystamy z przelewu bankowego należy pamiętać o dokładnym przepisaniu danych, by nie było błędów. Jeśli chcemy wpłacić złotówki należy pamiętać, że transakcja musi być wykonana z polskiego rachunku bankowego, ponieważ nie akceptują wpłat ekspresowych za pośrednictwem operatorów.

Jak zweryfikować konto na BitBay?

Aby zweryfikować konto, należy wysłać skan dokumentu tożsamości może być to dowód, bądź paszport. Uzupełniamy dane o adresie i gotowe. Trwa to zazwyczaj do 24 godzin.

Czy weryfikacja w BitBay jest bezpieczna?

Tak, Weryfikacja na giełdzie BitBay jest bezpieczna. Dane użytkowników są bardzo chronione, więc można czuć się bardzo bezpiecznie.

Czy BitBay jest bezpieczny?

Jak najbardziej tak. Portal jest w 100% bezpieczny. Dane użytkowników na każdym etapie są bardzo bezpieczne. Od procesu rejestracji, aż po zakup kryptowaluty, która nas interesuje.

BitBay weryfikacja ile trwa?

Weryfikacja trwa zazwyczaj do 24 godzin, mogą zdarzyć się opóźnienia wszystko zależne jest od przeciążeń systemu i od tego, kiedy postanowiliśmy poddać się weryfikacji konta.

Jak zarabiać na BitBay?

Najprościej mówiąc trzeba grać, aby coś zarobić. Zarabiamy tu na różnicy między kursem kupna, a sprzedaży, Dlatego należy jak najtaniej kupić i jak najdrożej sprzedać.

BitBay jak zacząć?

Najważniejszą rzeczą, którą należy wykonać, aby zacząć jest założenie konta następnie wpłata pieniędzy. Po spełnieniu tych dwóch warunków możemy przystąpić do działania i zarabiania pieniędzy.

BitBay jakie waluty?

Tradycyjne waluty jakimi możemy operować to:

 • PLN
 • EUR
 • USD
 • GBP

Natomiast jeśli mówimy o kryptowalutach to mamy ich do wyboru około 40.