Bitwise i VanEck, jako emitenci nowych ETF-ów, obiecują wsparcie dla twórców Bitcoina

Bitwise i VanEck, będą wspierać twórców Bitcoina

Twórcy Bitcoina otrzymają wsparcie od nowych emitentów Bitcoin ETF Bitwise i VanEck – spółki zamierzają odliczać zyski z nowych produktów spot na finansowanie projektów BTC. Bitwise i VanEck znalazły się wśród pierwszych 11 firm, które uzyskały zgodę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na utworzenie pierwszych kasowych funduszy ETF na Bitcoin.

Bitwise Asset Management mówił o swoich planach przeznaczenia 10% zysków z funduszu Bitwise Bitcoin ETF na finansowanie projektów BTC typu open source. Bitwise obiecuje dokonywać takich płatności co roku przez następne dziesięć lat.

„Bitcoin jest ważny dla przyszłości. Cieszymy się, że $BITB wesprze rozwój technologii dla BTC” – ogłosili przedstawiciele Bitwise.

Dyrektor generalny VanEck, Jan van Eck, powiedział, że 5% zysków VanEck Bitcoin Trust zostanie przeznaczone na wsparcie programistów.

Firma aktywnie opowiada się za zatwierdzaniem funduszy ETF od 2017 r., a także prowadziła seminaria edukacyjne: „Dziękuję, Satoshi Nakamoto, za wprowadzenie najważniejszej technologii zapewniającej wolność finansową w epoce Internetu”.

Odbiorcami środków będą m.in. organizacje takie jak Brink, OpenSats czy Fundacja Praw Człowieka. W czerwcu założyciel Twittera Jack Dorsey ogłosił , że jego fundusz Start Small zamierza przeznaczyć 5 milionów dolarów na wsparcie ekosystemu pierwszej kryptowaluty. Środki zostaną przekazane organizacji non-profit Brink, która wspiera deweloperów BTC.

Comments (No)

Leave a Reply