Major sił kosmicznych USA wezwał władze do gromadzenia bitcoinów

Major sił kosmicznych USA, Jason Lowery, wezwał kraj do zgromadzenia BTC i rozwoju przemysłu wydobywczego. Informuje o tym The Politico.

W swojej książce Softwar zaproponował wykorzystanie bitcoina jako „broni samoobrony” w cyberprzestrzeni USA.

Według Lowery’ego bitcoin może działać jako mniej destrukcyjny sposób konkurowania o władzę w sektorze cyfrowym. Zasugerował, że zasób może być używany jako narzędzie cyberbezpieczeństwa, opierając się na cechach algorytmu konsensusu Proof-of-Work.

Jego pomysł polega na opracowaniu oprogramowania zabezpieczającego, które reaguje tylko na zewnętrzne sygnały towarzyszące dość dużym transakcjom w sieci bitcoin.

Major zaproponował również rozszerzenie drugiej poprawki do Konstytucji USA na technologię pierwszej kryptowaluty jako narzędzia samoobrony.

Jednak zdaniem Lowry’ego, promując swój pomysł, spotyka się z dużym oporem ze strony polityków.

Wkrótce potężni ludzie w rządzie będą próbowali twierdzić, że wsparcie Bitcoin jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego USA” – napisał major w usuniętym tweecie.

Według analityków Dune, łączna liczba bitcoinów, które posiada rząd USA to 205 515 BTC – ponad 1% podaży coinów. Majątek ten uzyskano, w większości, podczas konfiskaty od przestępców.

W marcu 2023 roku dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, powiedział, że bitcoin udowodnił swoją użyteczność na tle „orgii zadłużenia” w Stanach Zjednoczonych.

https://www.politico.com/newsletters/digital-future-daily/2023/03/30/space-force-major-to-pentagon-mine-bitcoin-00089745

Comments (No)

Leave a Reply