Wenezuela zamknie krajową walutę cyfrową El Petro

Koniec El Petro

Władze Wenezueli porzuciły dalszy rozwój krajowej waluty cyfrowej El Petro. Jak podaje Barrons , 15 stycznia wszystkie monety zostaną automatycznie przeliczone na lokalne boliwary .

Według publikacji tego samego dnia wszystkie portfele kryptowalut na platformie Patria, „jedynej” stronie, na której handluje się El Petro, zostaną zamknięte.

Otrzymaliśmy smutną wiadomość z bardzo wiarygodnego źródła, że ​​Petro (PTR) oficjalnie zmarł 11 stycznia” – oznajmiło CryptoLand Venezuela w oświadczeniu.

Cyfrowa waluta El Petro, rzekomo wspierana przez wydobywaną w kraju ropę, pojawiła się w 2018 roku . Do przeprowadzenia tam transakcji zobowiązano szereg lokalnych przedsiębiorców . Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił nowy system płac i cen powiązany z krajową walutą cyfrową.

Moneta nie cieszyła się dużym zainteresowaniem, sprzedawcy detaliczni odmówili przyjęcia jej do zapłaty . Jednocześnie w 2021 roku Międzynarodowy Port Lotniczy Simon Bolivar w Maiquetia dodał możliwość płacenia za bilety lotnicze i inne usługi za pomocą El Petro, a także Bitcoin i DASH.

Przypomnijmy, że w 2021 roku Maduro nakazał przeniesienie świadczeń socjalnych do El Petro. Inicjatywa miała na celu ochronę korzyści wynikających z hiperinflacji.

Jednocześnie Wenezuela planowała wypuścić w październiku tego samego roku osobnego CBDC – cyfrowego boliwara.

Comments (No)

Leave a Reply