Giełda Bitget – Recenzja i opinie (2024)

W ostatnim czasie na polski rynek mocno przedziera się kolejna ciekawa giełda kryptowalut, a mianowicie www.bitget.com. Jej zdecydowaną zaletą jest brak weryfikacji ale nie tylko. Platforma ta specjalizuje się w handlu instrumentami pochodnymi na kryptowaluty oraz copy tradingu. W dzisiejszym artykule dogłębnie przyjrzymy się giełdzie Bitget. Sprawdzimy jej genezę powstania, przeanalizujemy dostępne metody płatności, waluty, kryptowaluty, a także funkcjonalność. Na koniec sprawdzimy jakie opinie ma Bitget w Internecie. Tak więc, zaczynajmy!

Giełda Bitget – informacje ogólne

Giełda Bitget powstała w 2018 roku z inicjatywy Sandry Lou w Singapurze. Na dzień dzisiejszy jest to jedna z największych giełd pod względem wolumenu obrotu (zwłaszcza w przypadku instrumentów pochodnych). Co więcej, z impetem wchodzi ona na nowe rynki (w tym Polski). Bez problemu udaje jej się zwiększać grono użytkowników za sprawą funkcji takich jak Copy Trading, Launchpad, Futures czy strefa memecoinów.

bitget giełda w rankingu coinmarketcap
www.bitget.com to 5. największa giełda instrumentów pochodnych na świecie

Bitget na dzień dzisiejszy listuje ponad sto różnych projektów, którymi można handlować w ponad 200 parach. Sama platforma posiada dwa interfejsy: jeden dla początkujących krypto entuzjastów, a drugi dla osób zaznajomionych z tematem. Giełda oferuje także wygodną i łatwą w obsłudze aplikacje Bitget na Android i iOS. Opinie dot. Bitget App przekładają się na średnią 4,6/5 w Sklepie Play.

opinie bitget aplikacja
Opinie o aplikacji Bitget w PlayStore

TIP: Przy rejestracji sprawdź dostępny bonus Bitget który uprawnia do dodatkowych promocji (jest to opcja dostępna tylko w momencie rejestracji konta).

Rejestracja na Bitget

Założenie konta na Bitget jest banalnie proste i w zasadzie sprowadza się do kilku kliknięć myszką. To ze względu na fakt, że Bitget to giełda kryptowalut bez weryfikacji. Niemniej jednak bez KYC można handlować tylko krypto-krypto. Jeśli chcesz zdeponować waluty fiat musisz wysłać do Bitget skan swojego dokumentu tożsamości oraz selfie twarzy. Przejdźmy jednak do samego procesu rejestracji na Bitget. Aby założyć konto na tej platformie, należy wykonać kilka prostych kroków:

Krok 1: Przechodzimy na www.bitget.com i klikamy przycisk Zarejestruj się przez email lub komórkę.

bitget rejestracja

Krok 2: Wpisujemy email/nr telefonu i hasło. Nie zapomnijmy także wpisać w pole „Kod polecenia”: 65ld5094, aby dożywotnio obniżyć opłaty transakcyjne o 20%. Klikamy Utwórz nowe konto i potwierdzamy rejestrację kodem z emaila.

rejestracja na bitget
Rejestracja na Bitget z kodem polecającym: 65ld5094

I to właściwie tyle. Bitget nie wymaga weryfikacji więc możemy już rozpocząć handel wpłacając kryptowaluty.

Uwaga: Przejście weryfikacji KYC może w niektórych przypadkach okazać się niezbędne. Po pierwsze, procedura ta zapewnia wyższe bezpieczeństwo. Po drugie, umożliwia realizowanie wpłat i wypłat w walutach fiat. Całość trwa nie więcej niż 10 minut i wymagane jest jedynie zdjęcie dowodu oraz selfie twarzy.

weryfikacja na Bitget
Weryfikacja konta na giełdzie Bitget

Wpłata środków na giełdę Bitget i zakup BTC

Skoro mamy już konto na Bitget, od rozpoczęcia handlu dzieli nas jeszcze tylko jedna kwestia. Kolejnym krokiem, który musimy wykonać jest dokonanie wpłaty. Bitget pozwala wpłacać zarówno kryptowaluty jak i waluty fiat. Niestety, na dzień dzisiejszy nie oferuje wsparcia dla polskiej złotówki. Niemniej jednak możemy wpłacić np. EUR za pomocą przelewu SEPA. Jak to zrobić? Wystarczy najechać na ikonę portfela i kliknąć Wpłać, a następnie postępować według instrukcji i finalnie zrealizować przelew.

bitget wpłata środków
Wpłata środków na Bitget

Alternatywnie można też bezpośrednio kupić krypto kartą bankową. Jest to szybszy (bo natychmiastowy), jednak dużo bardziej kosztowny sposób. Prowizja w przypadku płatności kartą to niemal 2%.

zakup btc przez kartę na bitget
Zakup Bitcoina przy pomocy karty na Bitget

Po przejściu do podstrony po prostu wybieramy jaką kryptowalutę chcemy kupić, za ile, dodajemy swoją kartę wpisując jej numery i klikamy Kupno. Potwierdzamy transakcje i gotowe.

bitget zakup btc
Zakup BTC na giełdzie Bitget

Bitget – funkcje i możliwości

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Bitget to giełda, która zrodziła się z handlu intrumentami pochodnymi. Póki co nie jest ona tak popularna do handlu spot, jak np. do handlu kontraktami futrues. Warto jednak wspomnieć, że Bitget oferuje znacznie więcej funkcji i możliwości, czym zaskarbił sobie pozytywne opinie użytkowników. Tak więc, co jeszcze oferuje Bitget?

Handel spot

Bitget oferuje całkiem przyzwoity wybór ponad 500 par dostępnych do handlu spot. Warto zauważyć, że Bitget nie oferuje handlu z dźwignią dla par spot. W ofercie ma za to dźwignię 125x w przypadku handlu kontraktami futures, o czym opowiemy później.

handel spot na bitget
Handel spot na www.bitget.com

Każdy, kto korzystał z innych platform do handlu kryptowalutami, nie będzie miał problemów z poruszaniem się po handlu spot na Bitget. Interfejs jest bardzo prosty, a realizacja zleceń błyskawiczna. Ekran wykresów jest obsługiwany przez TradingView.

Kontraty futures na Bitget

Zaawansowanym traderom Bitget udostępnia handel kontraktami futures:

 • USDT-M Futures,
 • USDT-M Demo,
 • Coin-M Futures,
 • Coin-M Futures Demo,
 • USDC Futures ,
 • Simulated USDC Futures.

Maksymalna dźwignia, która jest też zależna od pary walutowej to w przypadku handlu futures 125x.

Bitget Launchpad

Launchpady zapewniają przeciętnemu traderowi/inwestorowi możliwość uzyskania wczesnego dostępu do projektów. Tradycyjnie było to dostępne tylko dla firm VC oraz osób z grubymi portfelami i znajomymi na wysokich stanowiskach.

bitget launchpad
Bitget Launchpad

Launchpady mogą być bardzo lukratywne. Wystarczy spojrzeć na niektóre projekty, które uczestniczyły w Binance Launchpad:

bitget launchpad
Wyniki projektów z launchpadu www.binance.com

Bitget Copy Trading

Platformy TradFi, takie jak eToro, czy Avatrade, sprawiły, że copy trading i handel społecznościowy zyskały na popularności i stały się bardzo cenioną funkcją wśród traderów i inwestorów.

copy trading na bitget
Copy trading na Bitget

Póki co nie ma jeszcze wielu giełd kryptowalut, które oferują copy trading. Dlatego też funkcja ta wyróżnia Bitget na tle konkurencji.

Bitget Earn

Możliwość zarabiania pasywnego na posiadanych kryptowalutach stała się kamieniem węgielnym naszej branży. Większość głównych giełd oferuje pewnego rodzaju sekcję zarobkową. Podobnie i Bitget stworzył Bitget Earn.

Oszczędności Bitget

Sekcja oszczędności Bitget pozwala użytkownikom deponować kryptowaluty i zarabiać dzienne odsetki w elastyczny sposób. Oferowane APY jest całkiem niezłe.

bitget earn

Prowizje i opłaty

Bitget póki co nie obsługuje polskiej złotówki. Niemniej jedna w tym roku zaoferował depozyty w EUR i GBP za pomocą SEPA / FPS przy zerowych opłatach! Wcześniej klienci Bitget płacili prowizję od depozytów wynoszącą nawet od 2 do 8%.

Opłaty nadal istnieją w przypadku użytkowników, którzy chcą kupować kryptowaluty za pomocą karty debetowej lub kredytowej.

Jeśli chodzi o opłaty transakcyjne, Bitget przyjmuje inne podejście do struktury poziomów wykorzystywanej przez większość giełd:

 • Spot: Stała opłata w wysokości 0,1% dla makera i takera.
 • Futures: 0,02% maker/0,06% taker
opłaty i prowizje na giełdzie bitget
Prowizje spot na Bitget

Opłaty transakcyjne mogą zostać obniżone do 20% w przypadku traderów, którzy zdecydują się uiścić je za pomocą natywnego tokena platformy – BGB.

Opłaty za wypłatę kryptowalut różnią się w zależności od wybranego aktywa i sieci. Pełne zestawienie opłat można znaleźć na oficjalnej stronie Bitget.

W przypadku copy tradingu, nie ma żadnych dodatkowych prowizji. 10% wszelkich osiągniętych zysków trafi jednak do tradera, którego zdecydujemy się obserwować.

Czy Bitget to bezpieczna i legalna giełda?

Bitget jest licencjonowaną i bezpieczną platformą. Posiada liczne licencje i zezwolenia na całym świecie. Bitget przechowuje większość środków offline w zimnych portfelach, co uniemożliwia przeprowadzenie ataku hakerom.

Gieła twierdzi, że otrzymała 12 ocen A+ od SSL Labs. Wynik ten byłby imponujący, jednak naszej redakcji nie udało się tego zweryfikować. Giełda jest wspierana i współpracuje z Qingsong Cloud Security, Armors, HEAP i Suntwin Technology.

bitget bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo, Bitget jest notowany na CER i znalazł się w pierwszej dziesiątce giełd pod względem bezpieczeństwa w 2020 r. Choć nieco zniechęcające jest to, że platforma spadła na 40. miejsce, to nadal posiada 3 z 3 gwiazdek i ocenę BBB, czwartą najwyższą dostępną ocenę.

Giełda oferuje program bug bounty dla wszystkich doświadczonych technicznie użytkowników, którzy lubią szukać „dziury w całym”. Po stronie klienta użytkownicy mogą włączyć następujące środki bezpieczeństwa na swoim koncie:

 • 2FA do logowania, wypłat i modyfikacji konta
 • Biała lista adresów wypłat

Zespół mógłby dodać funkcje, takie jak biała lista adresów IP, blokady czasowe, kody antyphishingowe i inne. Miejmy nadzieję, że w przyszłości wprowadzą kolejne opcje zabezpieczenia.

Bitget opinie

Opinie o Bitget są w większości bardzo pozytywne. Użytkownicy platformy głównie korzystają z platformy futures. Oznacza to, że dobre opinie o Bitget mają nie tylko początkujący, ale także zaawansowani krypto inwestorzy.

opinie o bitget
Bitget – opinie znalezione w internecie

Opinie Bitget są też bardzo dobre jeśli chodzi o aplikację mobilną. Widać to na poniższym obrazku:

bitget opinie
Opinie o aplikacji Bitget w Google Play i App Store

Token BGB

Token BGB to natywny token użytkowy platformy. Jest to token ERC20, który może być wykorzystywany do obniżania opłat transakcyjnych na platformie, stakowany przy 6% APR i wykorzystywany do włączania social tradingu. Oto niektóre z przypadków użycia tokena:

token bitget bgb
Token Bitget BGB – zastosowania
 • Zniżka na prowizje – od 15% do 20% zniżki na prowizje handlowe.
 • Zabezpieczenie kontraktu – token BGB może być wykorzystywany jako zabezpieczenie kontraktu w handlu kontraktami.
 • Nagroda w programach Trade-to-Earn.
 • Wykorzystanie BGB jako zabezpieczenie kontraktów Coin Margined pozwala użytkownikom uzyskać 15% zniżki na opłaty.
 • Wykorzystanie w Launchpadzie.

Jeśli chodzi o tokenomikę, całkowita podaż BGB wynosi 2 miliardy. 25% zostało wymienione z posiadaczami BFT, a pozostałe 75% zostanie rozdzielone w następujący sposób:

 • 15%- Wykorzystane na potrzeby społeczności i pozyskiwania nowych użytkowników.
 • 15% – na branding i rozwój, w tym nagrody i wynagrodzenia dla partnerów, mediów i społeczności, które przyczyniły się do rozwoju Bitget.
 • 15% – Wykorzystywane na ekologiczne fundusze inwestycyjne służące rozwojowi ekosystemu Bitget.
 • 20% – Wykorzystywane na motywację głównego zespołu.
 • 10% – Wykorzystywane na fundusz ochrony inwestorów.

Podsumowanie

Bitget to dosyć młoda, jednak ciekawa giełda, która na przestrzeni kilku lat zdążyła zebrać naprawdę dobre opinie. To co ją wyróżnia to unikalne funkcje, takie jak chociażby copy trading. Przy tym wszystkim, Bitget pobiera naprawdę niskie opłaty i prowizje, a co więcej zastosował w tym celu dosyć niespotykany model. Opinie naszej radakcji są jednostronne – stwierdzamy, że Bitget to giełda, której naprawdę warto przyjrzeć się nieco bliżej.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania dot. giełdy Bitget

Czym jest giełda kryptowalut Bitget?

Bitget to globalna platforma służąca do handlu kryptowalutami. Oprócz klasycznego handlu spot, pozwala ona też na trading kontraktami futures czy copy trading.

Czy Bitget to bezpieczna giełda?

Tak, Bitget stosuje zaawansowane technologie zabezpieczeń, aby chronić środki i dane użytkowników. Zawsze jednak zaleca się stosowanie dodatkowych środków ostrożności, takich jak na przykład weryfikacja dwuetapowa.

Jakie prowizje i opłaty pobiera Bitget?

Opłaty za handel mogą się różnić w zależności od rodzaju transakcji i wybranej kryptowaluty. Szczegółowe informacje na temat struktury prowizji można znaleźć na oficjalnej stronie Bitget.

Jakie są opinie o Bitget?

Bitget zbiera bardzo dobre opinie w internecie. Użytkownicy chwalą sobie prosty interfejs, niskie prowizje i opłaty, a także funkcję copy tradingu.

Jakie kryptowaluty są dostępne do handlu na Bitget?

Bitget oferuje szeroką gamę kryptowalut do handlu. Oprócz popularnych monet, Bitget listuje też wiele mniejszych projektów, w tym meme coinów.

Comments (No)

Leave a Reply