Jak zacząć grać na giełdzie kryptowalut?

Polacy w czasie światowej pandemii szukają nowych rozwiązań, aby inwestować czy oszczędzać środki. Dzięki takim poczynaniom skutecznie potrafi się uniknąć niskich stóp procentowych oraz wszelakich różnorodnych form, które blokują oszczędności. Coraz częściej wybiera się kryptowaluty jako formy inwestowania. Popularność kryptowalut stale rośnie, gdyż wiele osób upatruje w niej możliwość dobrej inwestycji, która umożliwi bezpiecznie ulokować pieniądze oraz pomnożyć majątek w czasie galopującej inflacji.

Jak zarabiać na giełdzie kryptowalut?

Najpopularniejszą kryptowalutą jest oczywiście Bitcoin, jednakże nie oznacza to, że jest to jedyna możliwość inwestowanie na giełdzie kryptowalut właśnie w te kryptowalutę. Najlepszym rozwiązaniem jest śledzenie kursów kryptowalut oraz wybór odpowiedniej dla siebie. Rynek walut kryptograficznych jest bardzo rozległy dlatego, jeżeli decydujemy się na inwestycje, w mało popularną kryptowalutę o niskiej wartości to w przyszłości może się okazać, iż inwestycja przy niskich kosztach może nam przynieść ogromne zyski. Istnieje wiele sposobów zarabiania za pomocą krypto.

Ile można zarobić na giełdzie kryptowalut?

Jak już wcześniej wspomniałem Bitcoin, cieszy się dużym zainteresowaniem, ponadto rok 2020 należał do niego. Możemy to zawdzięczać tym, iż nie jest zależny od poczynań rządów i banków centralnych jak to jest w przypadku pieniędzy fiducjarnego. Dodatkowe jego zakup nie wymaga opłat, prowizji czy pośredników. Ostatnio cena wynosiła 28 365 dolarów, czyli ponad 104 tys. zł. Użyłem stwierdzania ostatnio, iż rynek krypto ciągle się zmienia i utrzymują się krótko. Warto podkreślić, że roczne zyski okazały się ogromne. W 2017 roku bitcoin zyskał, aż 1331 proc., lecz a kolejnym roku starty sięgały 73 proc. zainwestowanego kapitału.

Jak zarobić na giełdzie kryptowalut?

Jeżeli zobaczysz na historię bitcoina to wywnioskujesz, iż przyniósł im ogromne zyski, kiedy zdecydowali się na kupno, podczas gdy jego cena była bardzo korzystna. Od wprowadzenia BTC na rynek w 2009 roku cena wzrastała dokładnie na przełomie 2017 i 2018 roku. Jednakże pozostaje pytanie, jakie są najłatwiejsze metody zarabiania na Bitcoin czy innych kryptowalutach takich jak Ethereum, Litecoin oraz mniej znanych. Oto kilka sposobów, które pomogą ci z zyskiem inwestować twoje oszczędności:

 • Udzielanie pożyczek społecznościowych z pomocą kryptowalut,
 • Arbitraż, czyli zakupienie kryptowaluty na jednej giełdzie, aby sprzedać z zyskiem na innej giełdzie,
 • Kupno kryptowalut oraz sprzedaż po lepszym kursie,
 • Zakup z pomocą BTC innej kryptowaluty i wymiana, gdy kurs będzie dla ciebie sprzyjający.

Co się dzieje na giełdzie kryptowalut?

Zatem na giełdzie zmieniają się w szybkim tempie ceny kryptowalut. Opisywane ceny poszczególnych krypto będą aktualne podczas pisania tego artykułu oraz po pewnym czasie.

Kurs ADA:

 • Cena otwarcia 0.4007 dziesięciotysięcznych BTC,
 • Minimalny kurs 0.3561 dziesięciotysięcznych BTC,
 • Najwyższa cena 0.3995 dziesięciotysięcznych BTC,
 • Bieżąca cena 0.3997 dziesięciotysięcznych BTC.

Ethereum:

 • Cena otwarcia 2263.711,
 • Minimalny kurs 1881.202,
 • Najwyższa cena 2253.005,
 • Bieżąca cena 1962.723.

Jak grać na giełdzie kryptowalut?

Twierdzi się, iż kryptogiełda jest stworzona dla każdej osoby zarówno dla początkującego inwestora czy doświadczonego tradera. Na początku naszej historii z kryptowalutami musimy zarejestrować na wybranej platformie internetowej, czyli kryptogiełdzie. W większości przypadków polega wypełnianiu formularza, w którym podajemy dane osobowe, tworzymy hasło oraz weryfikujemy konto poprzez kliknięcie przesłanego na skrzynkę mailową linku.

Jak zacząć inwestować na giełdzie kryptowalut?

Jeżeli śledzimy pewną kryptowalutę i chcemy w nią zainwestować, gdyż jest na to odpowiednim kursie. Inwestowanie na giełdzie kryptowalut nierożni się od inwestowania klasycznego na giełdzie. Podczas skupowania kryptowalut, powinieneś wyczekać odpowiedni moment, w którym jego wartość spadnie do atrakcyjnej ceny. Z drugiej strony kryptowaluty powinno się sprzedawać, kiedy przyniosą nam najkorzystniejszy wynik finansowy.

Jak handlować na giełdzie kryptowalut?

Kiedy w nasz portfel giełdowy zostanie zasilony środkami, wtedy możemy kupować i sprzedawać krypto przez handel na tych parach. Na giełdzie BTC oraz ETH  najczęściej wyróżniają się największą liczba par na każdej giełdzie. Istnieje możliwość używania zleceń Limit, Stop Strata czy przyszłych zleceń Kup/Sprzedaj preferowane przez ciebie cyfrowe krypto.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.