Bitcoin otwiera tydzień ze wzrostem o 6000$

BTC odrabia straty

Rynek kryptowalut miał trudny tydzień. Po spadku z rekordowych poziomów w poprzednią niedzielę, cena bitcoin ponownie spadła w czwartek, aż osiągnęła lokalny najniższy poziom poniżej 48 000$. W ciągu zaledwie dwóch dni wielkość likwidacji przekroczyła 14 mld$.

Wraz z początkiem nowego tygodnia rynek zaczął odreagowywać. Po ustanowieniu niższego minimum na 47 000 $ wkrótce po północy, Bitcoin wzrósł o ponad 12% w ciągu kilku godzin i kosztuje około 52 900 $ w momencie publikacji. Wzrost od minimum do maksimum wyniósł prawie 6000$. Kapitalizacja rynkowa kryptowalut ponownie przekracza 2 bln$.

Ostatni skok nastąpił wraz z zamknięciem luki na wykresie kontraktów terminowych Bitcoin na giełdzie Chicago Mercantile Exchange i zawężeniem krótkich pozycji. Wolumen likwidacji takich pozycji w ciągu ostatnich czterech godzin wyniósł 240 mln$. Łączny wolumen likwidacji przekracza 1 mld$, przy czym większość zlikwidowanych pozycji ponownie znajduje się po stronie byczej.

Ostatni tydzień zakończył się dla bitcoina drugą co do wielkości czerwoną świecą w caej historii. Jak zauważył założyciel Global Macro Investor i Real Vision Group, Raul Pal, na tym tle rynek zbliżył się do poziomów z marca 2020 r. Wyprzedaż jest określana na podstawie Relative Strength Index (RSI) i służy do opisu sytuacji, w których cena spadła zbyt szybko i głęboko, czyli spodziewany jest wzrost.

Korekty podczas hossy to szansa, a nie zagrożenie” – pisze Pal.

Analitycy Glassnode zauważyli, że odsetek stratnych adresów bitcoin osiągnął w zeszłym tygodniu najwyższy poziom od sześciu miesięcy. Jednak prawie 86% adresw kryptowaluty nadal pozostaje na plusie.

Polecamy przeczytać również: Instrukcja jak sprzedać bitcoina

Solana na celowniku inwestorów

Wiele kryptowalut zaktualizowało swoje dołki w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Na ogólnym tle wyróżnia się grupa aktywów należących do ekosystemu Solana. Solana opracowuje wysokowydajną platformę inteligentnych kontraktów i alternatywę dla Ethereum, która łączy mechanizmy konsensusu Proof of Stake i Proof of History.

Cena tokena Solana (SOL) wzrosła o 25% do nowego rekordowego poziomu powyżej 48$. Wzrost w ciągu tygodnia wyniósł 80%, a od początku roku – 2860%. Kapitalizacja SOL po raz pierwszy osiągnęła 13 mld$, co czyni go 14. największym aktywem na rynku kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply