Dyrektor generalny BlackRock mówi o funduszu Spot Ethereum ETF

Czas na Ethereum Spot ETF od BlackRock

Szef finansowego giganta BlackRock, Larry Fink, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że „widzi wartość” w spotowym ETFie opartym na drugiej co do wielkości kryptowalucie pod względem kapitalizacji.

Nie wierzę, że te [aktywa cyfrowe] kiedykolwiek staną się walutą. Uważam, że jest to klasa aktywów i nie różni się od złota od tysięcy lat” – wyjaśnił Fink i przypomniał ograniczoną emisję Bitcoina.

Jego zdaniem to „dopiero kroki w stronę tokenizacji”.

Wieczorem 10 stycznia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła zatwierdzenie 11 wniosków o fundusze giełdowe typu spot oparte na pierwszej kryptowalutie.

Oprócz BlackRock na liście uprawnionych emitentów znalazły się: Bitwise, Grayscale, Hashdex, Valkyrie, BZX, Invesco, VanEck, WisdomTree, Fidelity i Franklin Templeton.

Podczas sesji przedtransakcyjnej 11 stycznia przed debiutem na Nasdaq cena spotowego funduszu ETF Bitcoin ETF (IBIT) BlackRock osiągnęła najwyższy poziom NAV o 25,6%.

Uruchomienie narzędzi spowodowało skok ceny Bitcoina do 49 000 dolarów . Jednak już 12 stycznia aktywa spadły do ​​poziomu 44 000 dolarów, tracąc 6% ( CoinGecko ).

Comments (No)

Leave a Reply