Jak i gdzie sprzedać Bitcoin – 10 sposobów?

W ostatnim czasie na różnego rodzaju giełdach dotyczących kryptowalut możemy zauważyć ciekawy trend wzrostowy, jeśli chodzi o Bitcoina. Jest to jeden z tych niewielu momentów, kiedy w szybki i łatwy sposób możemy się dorobić, jeśli posiadamy w swoim portfelu Bitcoina. Jednak należy się zastanowić gdzie i jak to zrobić, by nie zostać oszukanym i nie zostać tak naprawdę z niczym. Spróbujmy więc przyjrzeć się, jak uczynić to w bezpieczny sposób byśmy liczyli tylko zyski, a nie straty.

Gdzie najlepiej sprzedać Bitcoin?

Jeśli podchodzimy do sprzedaży swojego Bitcoina, musimy się zastanowić, czy chcemy sprzedać go szybko bez czekania po kursie ustalonym z góry, czy chcemy zrobić tak, że zajmie nam to trochę więcej czasu, ale jednak być może z jeszcze większym zyskiem. W przypadku wyboru tej pierwszej metody spróbujmy zrobić to w kantorze do tego przeznaczonym. Kurs mamy ustalony z góry, ale także od razu po sprzedaży otrzymamy zarobione na tym pieniądze. Jest to szybki i bezpieczny sposób. Wystarczy, że udamy się do takiego miejsca, przelejemy z naszego portfela nasze Bitcoiny i otrzymujemy pieniądze na nasze konto. Natomiast podczas wyboru większego zarobku w większym odstępie czasowym to powinniśmy wybrać giełdę kryptowalutową. Możemy tam śledzić kursy i wybrać odpowiedni moment na stworzenie kontraktu. Tak więc wybór już zależy od tego, czy zależy nam na czasie, czy wręcz odwrotnie.

Jak sprzedać Bitcoin na BitBay?

Jedną z lepszych i popularniejszych giełd poświęconych kryptowalutom jest giełda Bitbay. Wystarczy, że posiadamy odpowiednie środki na koncie, w tym wypadku będzie to Bitcoin. Następnie wchodzimy w zakładkę „Giełda”, możemy znaleźć ją po lewej stronie panelu. Przy sprzedaży Bitcoina możemy skorzystać z opcji szybkiej sprzedaży. W takim wypadku wybieramy ilość Bitcoina, jaką chcemy sprzedać, od razu mamy wgląd ile mniej więcej jesteśmy w stanie za to zarobić prawdziwej gotówki. Następnie wybieramy najkorzystniejszą ofertę dla nas. Następnie klikamy „Sprzedaj” i już transakcja zostaje zrealizowana wręcz natychmiastowo i możemy cieszyć się z zarobionych pieniędzy. Należy jednak pamiętać o tym, że za każdą tzw. szybką transakcję zostaje pobrana prowizja od transakcji Taker.

Gdzie kupić i sprzedać Bitcoin?

Jak wyżej zostało wspomniane sprzedaż oraz kupno Bitcoina odbywa się poprzez kantor lub giełdę. Tak naprawdę wybór ten zostaje w rękach osoby, która chce dokonać transakcji. Jeśli potrzebuje szybkiego zarobku, to polecałbym kantor. Jeśli jednak nie zależy mu tak bardzo na czasie, to warto spróbować swoich sił na giełdzie. Jednak do tej drugiej opcji należy znać, chociaż podstawy podstaw działania giełdy. Jeśli jest się osobą początkującą, warto jednak skorzystać z opcji jaką jest kantor.

Jak sprzedać Bitcoin z portfela?

Sprzedaż Bitcoina z portfela działa na tej samej zasadzie co sprzedaż z konta na giełdzie. Wybieramy sobie czy chcemy giełdę czy kantor. Następnie przelewamy nasze środki z portfela na nasze konto, czy to w kantorze, czy na którejś z giełd. Po przelaniu danej kwoty Bitcoina nie zostaje nic innego jak obracanie nim poprzez wybór kontraktu i sprzedaż. Potem możemy już tylko cieszyć się zarobionymi pieniędzmi za sprzedaż Bitcoina.

Jak sprzedać Bitcoin bez podatku?

Jeśli chcemy sprzedać Bitcoina bez podatku, istnieje taka możliwość jednak, to nie jest wcale takie proste. Aby uniknąć płacenia podatku za sprzedaż, trzeba stać się rezydentem kraju, w którym nie płaci się podatków za tego typu transakcje. Jednym z takich krajów jest Cypr. Jest to dość skomplikowany proces jednak możliwy do zrobienia. Jednak odradzałbym takie działanie i sprzedał z tym podatkiem, gdyż nie jest to jakaś wielka kwota, a nie trzeba bawić się w papierkową robotę i możemy od razu cieszyć się szybkim zarobkiem.

Jak anonimowo sprzedać Bitcoin?

W ostatnim czasie wszystkie giełdy z kryptowalutami wymagają od nas weryfikacji konta, przez co praktycznie niemożliwa jest sprzedaż anonimowa. Jedyna giełda, która jeszcze pozwala na anonimowe transakcje (jednak bardzo niskie kwoty), to giełda Binance. Jednak myślę, że już nie długo i tam nie będzie można robić tego anonimowo. Tak więc każda transakcja odbywa się dopiero po zweryfikowaniu naszego konta dokumentem tożsamości oraz podaniem swoich prawdziwych danych. Inaczej nie będziemy mogli przeprowadzić żadnej transakcji, nawet jeśli bardzo byśmy chcieli. Jest jednak jeszcze możliwość, jaką jest strona localBitcoincoins.com, jednak strona ta niesie ze sobą pewne ryzyko i nie jest w 100% bezpiecznym rozwiązaniem.


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.