Giełda KuCoin – Recenzja i opinie (2024)

Świat kryptowalut rozwija się w ekspresowym tempie. Cały czas powstają coraz to nowsze projekty blockchain, ale nie tylko. Jak grzyby po deszczu wyłaniają się także nowe giełdy kryptowalut. Większość z nich jest mocno wątpliwa, jednak wciąż istnieją zaufane platformy z mocno ugruntowaną reputacją. Jedną z takich platform jest giełda KuCoin i to na niej skupimy się w dzisiejszej recenzji. Wyjaśnimy jej genezę powstania, przeanalizujemy jakie funkcje oferuje, jakie ma opłaty i prowizje oraz najważniejsze: sprawdzimy jakie są opinie o KuCoin w Internecie. Tak więc, zaczynajmy!

Giełda KuCoin – informacje ogólne

Giełda KuCoin to platforma, której geneza sięga jeszcze roku 2017. Wówczas to grupa krypto entuzjastów postanowiła stworzyć nową platformę do handlu cyfrowymi walutami, która miała wyróżniać się na tle konkurencji.

Głównym założycielem KuCoin jest Michael Gan. Deweloper ten wcześniej pracował w Ant Financial, jednym z największych przedsiębiorstw fintechowych na świecie należącym do Alibaba Group. Doświadczenie zdobyte w tej firmie pozwoliło mu na stworzenie giełdy, która była nie tylko bezpieczna, ale także przyjazna dla użytkowników.

Jednym z kluczowych czynników sukcesu KuCoin była jej unikalna struktura opłat. Giełda wprowadziła system, w którym użytkownicy mogli zarabiać na polecaniu nowych klientów. Dzięki temu KuCoin szybko zdobyła dużą bazę użytkowników – na ten moment jest ich już ponad 29 milionów. Ponadto, giełda oferowała szeroki wybór kryptowalut (zwłaszcza mniejszych altcoinów).

W ciągu kilku lat od swojego powstania, KuCoin stała się jednym z liderów rynku. Na dzień dzisiejszy platforma jest 4. największą giełdą kryptowalut na świecie, przetwarzającą codziennie transakcje o wartości setek milionów dolarów.

gielda kucoin 4 na Coinmarketcap
Giełda www.kucoin.com w rankingu giełd Coinmarketcap

Rejestracja na KuCoin

Zanim przejdziemy do omawiania funkcji, możliwości oraz opinii o KuCoin, przejdźmy przez proces rejestracji. W końcu, aby korzystać z KuCoin musimy mieć konto na tej platformie. Do niedawna, giełda nie wymagała weryfikacji KYC. Niemniej jednak ze względu na coraz bardziej ostre regulacje, od jakiegoś czasu jest ona obowiązkowa. Tak więc, jak założyć konto na KuCoin? Wystarczy wykonać poniższe kroki:

Krok 1: Przechodzimy na www.kucoin.com i klikamy przycisk „Zarejestruj się” umieszczony w prawym górnym rogu.

giełda kucoin
Zakładanie konta na giełdzie KuCoin 

Krok 2: Teraz wpisujemy adres email/numer telefonu oraz hasło. Możemy też wpisać kod polecenia (QBSSSWJ2 – z tym kodem otrzymujemy dożywotnią zniżkę na opłaty i prowizje KuCoin). Następnie klikamy „Utwórz konto” oraz odbieramy 6-cyfrowy kod potwierdzający, który przyjdzie na nasz email.

kucoin rejestracja
QBSSSWJ2 to kod bonusowy na KuCoin

Krok 3: Teraz musimy zweryfikować swoje konto. Po zalogowaniu klikamy przycisk „Zweryfikuj teraz” i przechodzimy proces weryfikacji wysyłając giełdzie KuCoin zdjęcie naszego dowodu tożsamości oraz robiąc selfie. Proces rozpatrywania weryfikacji jest raczej płynny i zwykle nie trwa dłużej niż kilka minut. Gdy uda Ci się zweryfikować konto, to tyle!

weryfikacja konta na giełdzie kucoin
KuCoin to już nie giełda bez KYC. Po rejestracji musimy przejść weryfikację.

KuCoin – dokonywanie wpłaty

Niestety, KuCoin nie pozwala wpłacać bezpośrednio polskich złotówek. Niemniej jednak daje możliwość deponowania np. EUR czy USD. Wpłatę można zrealizować tradycyjnym przelewem SEPA (tańsza i wolniejsza opcja) lub kartą kredytową/debetową (szybsza, droższa opcja). Oprócz tego KuCoin oferuje także rynek P2P, na którym lista dostępnych metod płatności oraz walut fiat jest naprawdę ogromna. Dzięki P2P, na KuCoin kupimy krypto płacąc chociażby Revolutem czy Apple Pay. Aby wpłacić środki na KuCoin, wystarczy że najedziesz myszą na „Aktywa” w prawym górnym rogu i klikniesz przycisk „Wpłać”.

wplata na KuCoin

Funkcje i możliwości giełdy KuCoin

Warto tutaj zaznaczyć, że KuCoin to nie tylko klasyczna giełda kryptowalut w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Ta platforma to cały ekosystem, który oferuje znacznie więcej możliwości niż tylko zakup BTC i sprzedaż Bitcoina. Tak więc, jakie konkretnie możliwości daje KuCoin?

 • Zakup i sprzedaż kryptowalut
 • Handel na rynku spot
 • Handel z dźwignią
 • Handel instrumentami pochodnymi, np. kontraktami futures
 • Handel P2P
 • KuCoin Earn – platforma pozwalająca zarabiać pasywny dochód z posiadanych już i leżących bezczynnie kryptowalut.
 • Trading Bot od KuCoin pozwala na automatyczne zarabianie za pomocą gotowych strategii bez konieczności ciągłego patrzenia na wykresy.
 • Dostęp do rynku NFT
 • Portfel Hallo Wallet

Warto również wspomnieć, że KuCoin posiada swój własny, natywny token – KCS. Powstał on w 2017 roku, a jego koncepcją było podzielenie się zyskami zarabianymi przez giełdę z traderami. Początkowa podaż KCS wynosiła 200 milionów. Niemniej jednak jest ona cały czas zmniejszana dzięki mechanizmom wykupu i spalania. Finalnie zostanie ona ustabilizowana na poziomie 100 mln sztuk KCS. Token KuCoin daje posiadaczom naprawdę wiele korzyści:

 • Bonus KCS: Jest to unikalny mechanizm zachęt dla posiadaczy KCS. Osoby posiadające co najmniej 6 KCS kwalifikują się do udziału w puli 50% dziennych przychodów z opłat transakcyjnych giełdy.
 • Zniżki na opłaty transakcyjne: W zależności od posiadanych KCS, KuCoin nadaje każdemu użytkownikowi poziom VIP. Użytkownicy z większą ilością KCS otrzymują dodatkowe korzyści i większe zniżki na opłaty. KCS można również używać bezpośrednio do opłacania prowizji – wówczas są one zmniejszane o 20%.
 • Dostęp do KuCoin Spotlight: Posiadacze KCS uzyskują dostęp do Launchpadu KuCoin Spotlight. Dzięki temu mogą kupować nowe krypto projekty na wczesnym etapie, a tym samym potencjalnie osiągać spore zwroty.

Prowizje i opłaty

Jeśli chodzi o prowizje i opłaty, KuCoin ma w tym zakresie zróżnicowaną strukturę. Opłaty będą zależeć od poziomu VIP użytkownika oraz ilości transakcji dokonywanych na platformie. Niemniej jednak prowizje KuCoin możemy podzielić na kilka kategorii:

 • Wpłaty: KuCoin nie pobiera opłat za wpłaty kryptowalut na platformę. W przypadku wpłat fiat prowizja zależy od wybranej metody płatności. Nie jest jednak pobierana przez KuCoin, ale przez operatora procesora płatności.
 • Wypłaty: Opłaty za wypłaty różnią się w zależności od kryptowaluty. Na przykład, wypłata Bitcoina może mieć inną opłatę niż wypłata Ethereum.
 • Maker i Taker: Opłaty maker i taker różnią się w zależności od wolumenu handlu użytkownika w ciągu ostatnich 30 dni. Opłaty maker są niższe niż taker.

Poniższa tabela przedstawia przykładowe wartości opłat i prowizji na KuCoin. Jeżeli chcesz poznać dokładne wartości, zajrzyj na oficjalną stronę KuCoin.

Rodzaj transakcjiOpłata
Wpłata0%
Wypłata (BTC)0.0005 BTC
Wypłata (ETH)0.01 ETH
Maker0.1%
Taker0.2%
oplaty i prowizje na KuCoin
Przykładowe opłaty i prowizje na giełdzie KuCoin

Czy giełda KuCoin jest bezpieczna?

Giełda KuCoin opinie jednej z bardziej bezpiecznych i legalnych giełd kryptowalut na świecie. Wszystko za sprawą m.in.:

 • Zastosowania najnowszych technologii szyfrowania.
 • Przechowywania większości środków w portfelach offline, co minimalizuje ryzyko kradzieży w przypadku ataku hakerów.
 • Możliwości skorzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA).
 • Regularnych audytów bezpieczeństwa.
 • Odpowiednich licencji do prowadzenia działalności jako giełda kryptowalut w wielu jurysdykcjach.
 • Obowiązkowej weryfikacji KYC.

Opinie o KuCoin

Opinie o KuCoin są w większości pozytywne. Platforma ta zdobywa uznanie zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych inwestorów kryptowalut. Użytkownicy cenią ją sobie głównie za prosty interfejs, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz dużą liczbę mniejszych altcoinów dostępnych do handlu. Na opinie KuCoin wpływ ma także całodobowy dostęp do obsługi klienta za pośrednictwem live chatu. Jeżeli chodzi o negatywne opinie o KuCoin, właściwie jedną kwestią, na którą narzekają użytkownicy jest brak obsługi naszej lokalnej waluty – polskiej złotówki (PLN).

kucoin opinie użytkowników
Przykładowe opinie o KuCoin znalezione w internecie

KuCoin vs Binance – Która giełda lepsza?

Jak już jesteśmy przy analizie KuCoina, warto również sprawdzić jak giełda ta wypada na tle lidera rynku kryptowalut – giełdy Binance (opinie o binance).  Spróbujmy po krótce porównać obie platformy i stwierdzić, która jest lepsza – KuCoin czy Binance.

Obie platformy zostały założone w tym samym roku – 2017. Ich staż jest więc niemal identyczny. KuCoin daje inwestorom dostęp do wielu mniejszych altcoinów, podczas gdy Binance listuje wszystkie wartościowe projekty. Jeśli chodzi o opłaty, obie platformy oferują konkurencyjne prowizje, jednak w tej kwestii delikatną przewagę ma Binance. Podobnie jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych par handlowych oraz metod płatności. Porównajmy więc KuCoin vs Binance w formie tabeli:

KategoriaKuCoinBinance
Rok założenia20172017
LokalizacjaHongkongKajmany
Liczba walut>200>400
OpłatyKonkurencyjneNajniższe w branży
BezpieczeństwoWysokieWysokie

Która giełda jest lepsza? Binance czy KuCoin? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór między nimi zależy od indywidualnych preferencji inwestora. Binance ma przewagę pod względem liczby dostępnych kryptowalut i niskich opłat. Z kolei KuCoin jest również bardzo konkurencyjną platformą i oferuje wiele unikalnych funkcji.

Jeśli chodzi o ogólną ocenę, Binance jest często uważane za jedną z najlepszych giełd na świecie ze względu na jej ogromny wolumen handlu i różnorodność oferowanych kryptowalut. Jednak opinie o KuCoin również są w większości pozytywne i giełda ta w szybkim tempie skrada serca inwestorów.

Podsumowanie

Giełda KuCoin powstała w 2017 roku w Hongkongu i od tego czasu zdołała pozyskać mnóstwo zadwolonych użytkowników. Świadczą o tym chociażby opinie o KuCoin, na które można natknąć się w internecie. Użytkownicy cenią sobie duży wybór mniejszych altcoinów, konkurencyjne prowizje i opłaty, a także dostęp do wielu unikalnych funkcji, jakie oferuje ta platforma.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Co to jest KuCoin?

KuCoin to giełda kryptowalut, która umożliwia użytkownikom zakup, sprzedaż i handel szeroką gamą kryptowalut. Powstała w 2017 roku i od tego czasu zdążyła mocno ugruntować swoją reputację.

Jakie opłaty i prowizje ma KuCoin?

Opłaty i prowizje na KuCoin mogą się różnić w zależności od rodzaju transakcji. Aktualne opłaty i prowizje KuCoin znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej giełdy.

Czy KuCoin to lepsza giełda niż Binance?

Wybór między KuCoin a Binance zależy od indywidualnych preferencji inwestora. Obie platformy mają swoje mocne i słabe strony. Binance jest jednym z największych graczy na rynku i oferuje szeroką gamę kryptowalut. KuCoin to również giełda, która ma dobre opinie i oferuje sporo mniejszych altcoinów.

Czy KuCoin wymaga przejścia weryfikacji KYC?

Tak, KuCoin wymaga od użytkowników przejścia weryfikacji KYC (Know Your Customer) w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zgodności z międzynarodowymi przepisami. Proces ten pomaga m.in. w zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy.

Jakie kryptowaluty obsługuje KuCoin?

KuCoin obsługuje wiele kryptowalut, w tym popularne takie jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin, ale również wiele altcoinów. Pełną listę obsługiwanych kryptowalut można znaleźć na oficjalnej stronie KuCoin.

Czy na KuCoin można wpłacić PLN?

Niestety, na dzień dzisiejszy giełda KuCoin nie obsługuje wpłat w polskich złotówkach (PLN).

Jakie są opinie o KuCoin?

Opinie o KuCoin są w większości pozytywne. Wielu użytkowników chwali giełdę za łatwość użycia, szeroką gamę kryptowalut i niskie opłaty. Właściwie jednym aspektem, na który narzekają inwestorzy z Polski jest brak możliwości zdeponowania PLN.

Comments (No)

Leave a Reply