Dlaczego giełda OKX to dobry wybór?

Giełda kryptowalut OKX, wcześniej znana jako OKEx, reklamuje się jako „najbardziej zaufana giełda aktywów cyfrowych”. Giełda istnieje od 2013 roku i szybko stała się jedną z ulubionych wśród profesjonalnych traderów na całym świecie. Wachlarz produktów w ofercie skutecznie przyciąga wielu nowych użytkowników każdego dnia. Giełda oferuje obsługę około 100 fiatów, narzędzia do handlu na rynku spot, futures, perpetual swaps, opcje i kilka innych ciekawych, które pozwalają na korzystanie z rynku kryptowalut na maxa.

Na początku bieżącego roku (2022) giełda OKEX przeszła rebranding i stała się OKX. Rebranding był związany z rozszerzeniem funkcjonalności tej platformy handlowej.

okx

HISTORIA OKX

Giełda kryptowalut OKX jest projektem zależnym platformy handlu OKCoin. Twórcą obu tych projektów jest Star Xu.

Na początku kolebką giełdy był Hong Kong, a później Malta, w listopadzie 2022 roku giełda otrzymała licencję i została zarejestrowana na Bahamach.

2018 rok był istatnym rokiem w historii giełdy. To właśnie tego roku zdecydowano się na emisję własnego tokena. Token powstał na blockchainie Ethereum. Połowę z 1mld coinów otrzymali uzytkownicy giełdy.

W styczniu 2022 giełda przeszła rebranding zmieniając nazwę z OKEx na OKX. Z nazwy usunięto końcówkę Ex (giełda) podkreślając w ten sposób wyjście poza zwykłą platformę do handlu kryptowalutami.

Jak założyć konto na giełdzie OKX?

Aby założyć konto na giełdzie OKX, musisz zarejestrować się w systemie.

Strona domyslnie otwiera ię w języku angielskim. Aby zmienić język wyświetlania najedz kursorem na ostatnią ikonke w prawym górnym rogu ekranu. Po najechaniu wyświetlą się dostępne języki oraz waluty. Jednym kliknięciem myszki możesz zmienić język na polski.

REJESTRACJA NA OKX

Aby zarejstrować się na giełdzie OKX:

 1. Wchodzimy na oficjalną stronę okx.com i w prawym górnym rogu wybieramy ZAREJESTRUJ SIĘ;
zarejstrujsie-okx
 1. Na giełdzie możesz się zarejestrować poprzez numer telefonu bądź adres e-mail. Wybierz odpowiadającą Ci opcje.
 2. Podaj aktualny adres e-mail lub nr tel z kodem i wprowadź hasło;
 3. Po zapoznaniu sie z regulaminem i po jego akceptacji kliknij ZAREJESTRUJ SIĘ;
 4. Po przejściu prze Captcha system poprosi o podanie kodu składającego się z 6 cyfer. Kod znajdziesz na swojej skrzynce mailowej bądź przyjdzie smsem na numer telefonu podany przy rejstracji.
 5. Jeśli zrobisz wszystko poprawnie, system automatycznie przekieruje Ciędo twojego nowo założonego konta giełdowego. Otrzymasz również powiadominie e-mail bądź sms, że rejestracja przebiegła poprawnie.

WERYFIKACJA NA GIELDZIE OKX

Możesz uzywać platformy tradingowej OKC bez weryfikacji. To nie jest warunkiem współpracy z giełdą. Musisz natomiast pamiętać, że weryfikacja tozsamości przeprowadzana jest przede wszystkim w celu ochrony środków uzytkowników. Dlatego weryfikacja jest zalecana kazdemu uzytkownikowi. Pamiętaj by podczas weryfikacji podać wiarygodne informacje, ponieważ po weryfikacji nie będzie mozna ich zmienić.

Aby przejść weryfikację na giełdzie OKX:

 • Kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu i wybierz Weryfikacja;
 • Określ typ konta: Do wyboru masz konto indywidualne i Konto firmowe;
 • Aby przejść weryfikację KYC pierwszego poziomu na giełdzie OKX nalezy podać nastepujące dane:
 • Obywatelstwo
 • Imię i nazwisko
 • Dokument tozsamości i jego numer

Po podstawowej weryfikacji nowy użytkownik może rozpocząć handel na giełdzie. Dzienny limit wypłat wynosi 200BTC. Uzytkownik ma także dostęp drugiego poziomu weryfikacji, w którym bedziemy musieli przejść weryfikację video. W tym celu możesz uzyc kamery w telefonie lub komputerze.

JAK KUPIĆ KRYPTOWALUTY NA GIEŁDZIE OLX?

Aktualny stan salda jest wyświetlany w profilu uzytkownika. Aby uzupełnić saldo swojego konta wybierz w menu sekcję Aktywa, a poźniej Depozyt.

 • Wybierz kryptowalutę, którą chcesz zasilić portfel. Do wyboru masz USDT, USDC, BTC, ETH lub OKB.
 • Pamietaj również o wybraniu sieci blockchain.
 • Następnie skopiuj adres portfela na który środki mają być przesłane. Do wyboru masz ciąg liczb i cyfr lub kod QR.

Przy wysyłaniu środków wazne jest abyś pamiętał o właściwym wyborze siecina której odbędzie się transakcja. Nie mozesz wysłać np. Thetera USDT przez sieć Trona TRC-20. Jeśli wyslesz środki na adres z innej sieci, zostaną one bezpowrotnie utracone.

Giełda OKX oferuje także pokrewne usługi handlowe P2P, kupno i sorzedaż kryptowalut za fiat. Lista obsługiwanych walut obejmuje kilkadziesiąt walut krajowych w tym polską złotówkę PLN. Platforma P2P jest połączona bezpośrednio z kontami traderów OKX, więc po zakupie danej kryptowaluty za fiat od razu otrzymujesz ją na konto.

JAK WYPŁACIĆ ŚRODKI Z GIEŁDY OKX?

Aby wypłacić środki ze swojego konta na OKX, uzytkownik musi przejść 1szy poziom weryfikacji (KYC 1).

Po przejściu KYC 1 otrzymasz mozliwość wypłaty środków o wartości do 200 BTC dziennie. Jeśli potrzebujesz wiekszego limitu możesz skorzystać z opcji rozszerzonej weryfikacji. Po przejściu rozszerzonej weryfikacji limit wypłat powinien wzrosnąć do aż 500 BTC dziennie.

Warunkime wypłaty krypto z giełdy jest połączenie konta z Google Authenticator i hasło.

JAK KUPIĆ KRYPTOWALUTY NA OKX?

Giełda OKX oferuje swoim klientom możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut za FIATy. Dostępne są dwie opcje zakupu: Szybki zakup (Express) i handel P2P.

Szybki zakup

Szybki zakup polega na wymianie prawie 100 walut krajowych,  w tym PLN, na kryptowaluty USDT, BTC, ETH, XRP, LTC, ADA i płatności na różne sposoby:

 • Standardowy przelew bankowy;
 • Karta VISA;
 • Karta Mastercard;
 • Apple Pay;
 • Portfel Advcash;

Przy opcji szybkiego zakupu musimy również określić:

 • Walutę FIAT, którą chcemy zapłacić;
 • Kryptowalutę, którą chcemy kupić;
 • Musimy wybrać metodę płatności;

Handel P2P

Aby utworzyć zamówienie na transakcję P2P:

 • Na pasku menu najedź na KUP KRYPTOWALUTĘ;
 • Wybierz HANDEL P2P;
 • Określ co chcesz zrobić – KUP/SPRZEDAJ;
 • Z listy wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić (np. USDT);
 • Wprowadź kwotę;
 • Wybierz metodę płatności;
 • Kliknij UTWÓRZ REKLAMĘ

RYNKI DOSTĘPNE NA GIEŁDZIE OKX

 1. Rynek SPOT

Narynku OKX SPOT dostępnych jest około 700 par transakcyjnych. Dzienne wolumeny obrotu na rynku spot to kilkadziesiąt tysięcy BTC.

 1. Kontrakty terminowe

Użytkownicy mogą używać opcji handlu kontraktami futures przy użyciu dźwigni. Umożliwia to wykorzystanie dużow większej ilości śordków niż w rzeczywistości posiadają.

Uzytkownicy mogą otwierać pozycje LONG – by zarabiać na wzrostach cen obstawianych aktywów lub pozycje SHORT – by czerpać korzyści finansowe ze spadku ceny kryptowalut.

 1. Opcje

Rynek opcji na parę BTC/USD uruchomiono na początku 2020 roku. Wcześniej narzędzie to było dostępne tylko dla wybranych uzytkowników giełdy OKX.

PARY HANDLOWE

Najgłówniejszą przyczyną wyboru giełdy OKX jest jej bardzo szeroka oferta instrumentów handlowych.

OKX to multiwalutowa giełda, która pozwala użytkowniko, handlować i spekulować kryptowalutami, a także uzywać handlu depozytami zabezpieczającymi w kontraktach termnowych.

NA liście OKX znajduje się ponad 600 parr handlowych.

Warto również wspomnieć o natywnym tokenie giełdy OKX – token OKB. Służy on do płacenia opłat transakcyjnych, co pozwala płacić mniej, a także jako narzędzie płatnicze w dAPPsach zbudowanych na OKChain.

Giełda regularnie robi przegląd oferty i usuwa najmniej popularne pary, pozbywając się tym samym par z niską płynnością.

AKADEMIA OKX

Klienci OKX mają również dostęp do różnego rodzaju materiałów edukacyjnych, analitycznych, glosariusza, pomysłów traderskich itd. Ilość dostępnego darmowego materiału jest naprawdę ogromna. Jesli czegoś nie wiesz, bądź nurtują Cię pytania związane z kryptowalutami to w Akademii OKX znadziej wszystkie odpowiedzi. Wiedza podana jest w przystępny i multimedialny sposób co zwiększa przyjemność z korzystania.

POOL GÓRNICZY

Wśród wielu ciekawych produktów na giełdzie OKX znajduje się również pool górniczy. OKX Pool to kompleksowa pula wydobywcza oferująca wysokie zyski. Obsługuje wydobywanie wielu aktywów opartych o algorytm Proof of Work (PoW), w tym Bitcoin, Litecoin, Dash i kilka innych.

JAKIE SĄ PROWIZJE NA GIEŁDZIE OKX?

Jako użytkownik giełdy OKX możesz zasilić swoje konto dowolną kryptowalutą bez prowizji.

W przypadku tradingu giełda oferuje taryfy np Maker/Taker oparte na wysokości obrotów z ostatnich 30 dni. W zależności od wolumenu operacji kryptowalutami OKX rozróżnia użytkowników zwykłych i VIP. Zwykli dzielą się na kilka poziomów w zalezności od posiadanego tokena OKB i VIP – w zalezności od wysokości wolumenu operacji kryptowalutowych. Pamiętaj. Wszystkie aktualne informacje o prowizjach znajdziesz na stronie giełdy. Prowizje przy wypłacie środków są kwotami stałymi i zależą od danej waluty i poziomu weryfikacji KYC,

OPINIE O GIEŁDZIE OKX

Ogólne opinie użytkowników nt. giełdy kryptowalut OKX są dobre. Określają ją jako wielofuncyjną i wygodną. Pozwala wygodnie pracować 24/7. Szeroka gama instrumentów handlowych to jeden z powodów, dla których inwestorzy i traderzy z całego świata wybierają tą giełdę do współpracy.

Wielu traderów zwraca uwagę na bardzo wysoką intuicyjność giełdy, szczególnie podczas użytkowania na PC.

OKX to nie tylko platforma do handlu kryptowalutami. To także wiele opcji pasywnego dochodu (pozyczki, nagrody, staking, polecenia, program partnerski, strona learningowa i wiele więcej.

Jeśli chodzi o minusy platformy OKX to w seici pojawiają się:

 • skargi na support,
 • opóżnienia w wypłatach
 • awarie techniczne.

Comments (No)

Leave a Reply