Wolumen obrotu tokena JITO przekroczył 1 miliard dolarów pierwszego dnia po uruchomieniu

Sukces JITO

Wczoraj został uruchomiony token JITO. Jest to token zarządzający protokołu płynnego stakowania o tej samej nazwie. Działa na sieci Solana. Pierwszego dnia wolumen obrotu tym tokenem przekroczył 1,1 miliarda dolarów.

W momencie uruchomienia programiści rozdali 80 milionów tokenów społeczności, wczesnym użytkownikom, a także walidatorom i innym uczestnikom protokołu. Obecnie w obiegu jest 115 milionów tokenów, a łączna liczba tokenów jest ograniczona do 1 miliarda.

Cena premiery wynosiła 2 dolary, ale na koniec dnia kurs JITO wzrósł o 45% i osiągnął 2,9 dolara. Następnie kurs tokena wzrósł o kolejne 15% do 3,35 dolara. Teraz już kosztuje 3,5 dolara. Twórcy rozdystrybuowali co najmniej 4941 JITO wśród 9800 użytkowników, którzy weszli w interakcję z protokołem na wczesnym etapie rozwoju i umieścili swoje monety SOL do stakowania.

Oznacza to, że przy obecnym kursie użytkownicy otrzymali co najmniej 16 500 dolarów. Protokół Jito umożliwia używanie monet SOL do stakowania i otrzymywania tokenów pochodnych JitoSOL. Obecnie w protokole zablokowanych jest około 6,4 miliona monet SOL, co stanowi kwotę 460 milionów dolarów.

Twórcy protokołu, Jito Labs, tworzą także jednego z najpopularniejszych klientów dla walidatorów sieci Solana.

Sieć Solana w dalszym ciągu szybko się rozwija, a były dyrektor generalny giełdy BitMEX Arthur Hayes spodziewa się, że cena monety będzie nadal rosła do co najmniej 100 dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply