Deutsche Telekom zainwestował w platformę Celo

Deutsche Telekom inwestuje w Celo

Niemiecka firma telekomunikacyjna Deutsche Telekom dołączyła do organizacji non-profit Alliance For Prosperity, która rozwija i promuje Celo.

Celo to platforma blockchain typu open source, która współpracuje z inteligentnymi kontraktami i umożliwia programistom tworzenie na ich podstawie zdecentralizowanych aplikacji. Projekt jest często określany jako rywal dla Diem Facebooka.

Adel Al-Saleh, dyrektor generalny T-Systems (spółki zależnej Deutsche Telekom), powiedział, że infrastruktura chmurowa jego firmy „zabezpieczy łańcuch blokowy Celo, jednocześnie upraszczając łączność użytkowników i tworzenie aplikacji”.

T-Systems walidatorem w Celo

T-Systems będzie działać jako jeden z walidatorów łańcucha bloków Celo. Ponadto Deutsche Telekom otworzy swoje API SMS na platformie, co pozwoli walidatorowi na wysyłanie zweryfikowanych wiadomości tekstowych.

Nie mamy pojęcia, co stanie się z Celo za pięć do dziesięciu lat, ale wierzę, że projekt nie zniknie. Wartość jest digitalizowana w każdej sekundzie naszej rozmowy. Ta cyfryzacja musi zostać wdrożona w niezawodny, przejrzysty i bezpieczny sposób”- powiedział Andreas Dittrich, szef centrum rozwiązań blockchain w T-Systems.

Deutsche Telekom podobno nabył „znaczną część” tokenów Celo (CELO).

Na tle wiadomości o inwestycjach Deutsche Telekom token Celo urósł o prawie 20%.

Comments (No)

Leave a Reply