Mastercard i Ripple Xpring dołącza do grupy promującej edukację Blockchain

Mastercard dołączył do grupy roboczej, która wspiera edukację i badania blockchain na uniwersytetach na całym świecie.

MouseBelt, akcelerator Blockchain ogłosił we wtorek, że przyjął 11 członków założycieli w swoim Blockchain Education Alliance. Oprócz sieci kart, nowymi członkami są firma Ripple , giełda kryptowalut Binance, oraz przedstawiciele Neo, KuCoin i Matic Network.

Mastercard dołączył tym samym do 13 firm, w tym Stellar, TRON i Wanchain, które też  stały się częścią sojuszu ogłoszonego w pażdzierniku zeszłego roku.

Blockchain Education Alliance jest częścią programu uniwersyteckiego MouseBelt, inicjatywy mającej na celu szkolenie następnej generacji programistów blockchain w ponad 80 stowarzyszeniach studenckich na całym świecie. Członkowie zapewniają środki finansowe i edukacyjne, które pomagają studentom i profesorom w opracowywaniu programów nauczania i na bieżąco śledzić rozwój branży.

„Wszyscy członkowie podzielają nasz zdanie: najlepszym sposobem inwestowania w tym obszarze jest dokonywanie długoterminowych inwestycji w edukację” – powiedziała Ashlie Meredith, dyrektor MouseBelt University. „Im lepsza edukacja, tym lepsi programiści i projekty zobaczymy w przyszłości. ”

Sojusz powstał jako stowarzyszenie ponad 13 uniwersytetów w Ameryce Północnej, ale rozszerzył się, obejmując dotychczas około 70 szkół w obu Amerykach, Azji i Europie.

Warren Paul Anderson, szef działu programistów Ripple Xpring, powiedział, że dołączenie do sojuszu pozwoli przygotować potencjalnych programistów w zakresie wiedzy i umiejętności.

„Misja Mousebelt polegająca na promowaniu technologii blockchain na poziomie programu nauczania na uniwersytetach jest bezpośrednio dostosowana do misji Xpring” – powiedział.

Mastercard jest jednym z największych dostawców płatności na świecie, obsługującym płatności o wartości ponad 14 trylionów rocznie. W ciągu ostatnich kilku lat firma dokonała kilku prób z technologią blockchain, przede wszystkim jako jeden z członków założycieli Facebook’owej Libry.

Wraz z głównym konkurentem Visa, Mastercard opuścił stowarzyszenie w październiku. Dyrektor generalny Ajay Banga powiedział w tym miesiącu, że wycofał firmę z Libry z powodu obaw związanych z statusem projektu i długoterminową rentownością.

Mastercard jednak nie skomentował jeszcze dlaczego dołączył do Blockchain Education Alliance.

zródło: coindesk.com

Comments (No)

Leave a Reply