TOP 5 kryptowaluty AI

W obliczu sukcesu ChatGPT narracja o sztucznej inteligencji (AI) nabiera rozpędu, a jej wpływ jest odczuwalny również na rynku kryptowalut. Poznajmy wspólnie 5 najlepsze kryptowaluty AI i sprawdźmy jakie wyniki osiągnęły w 2023 roku.

Sztuczna inteligencja (AI) w trendzie

Podczas gdy rynek kryptowalut doświadczył zaskakującego i meteorycznego wzrostu na początku 2023 roku, niektóre aktywa cyfrowe szczególnie się wyróżniły. Dotyczy to w szczególności dziedziny sztucznej inteligencji (AI), której pomógł szum wokół ChatGPT.

W tym artykule wspólnie przyglądamy się 5 czołowym kryptowalutom AI w dziedzinie sztucznej inteligencji, ich projektom i ostatnim wynikom.

Numeraire (NMR)

Z $119,6 mln kapitalizacji, NMR firmy Numeraire plasuje się na 256 miejscu w rankingu największych kryptowalut. Na przestrzeni 30 dni, aktywo odnotowało wzrost o około 30%.

Założony w 2015 roku w San Francisco, Numer.ai to projekt łączący dziedziny sztucznej inteligencji i blockchain. Jest to nowy rodzaj funduszu hedgingowego, którego celem jest przewidywanie ruchów giełdowych.

W tym celu programiści i naukowcy zajmujący się danymi proponują modele uczenia maszynowego wzbogacone o historię tysięcy akcji dostępnych w Internecie. Mogą one następnie zostać wykorzystane przez społeczność do handlu.

Ocean Protocol (OCEAN)

Z kapitalizacją 188 milionów dolarów, Ocean Protocol (OCEAN) znajduje się na 192. miejscu w rankingu kryptowalut o największej kapitalizacji. W ciągu ostatniego miesiąca OCEAN zyskał ponad 85%.

W skrócie, Ocean to protokół open-source, który pozwala firmom i osobom prywatnym oferować, wymieniać i monetyzować dane. Używa „datatokenów”, aby uzyskać dostęp do danych, i to właśnie te tokeny są używane przez użytkowników, aby uzyskać dostęp do informacji.

Chociaż jest oznaczony jako token sztucznej inteligencji, protokół Ocean tak naprawdę nie należy do tej kategorii.

Artificial Liquid Intelligence (ALI)

Z 235 milionami dolarów kapitalizacji, Artificial Liquid Intelligence (ALI) jest obecnie 163. najbardziej skapitalizowaną kryptowalutą na rynku. W ciągu 30 dni, aktywo ALI odnotowało dość wyjątkowy wzrost o 182%.

Protokół Artificial Liquid Intelligence oferuje narzędzia AI, które mogą być wykorzystywane za pośrednictwem różnych zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Ponadto zespół stojący za tym projektem, zwany Alethea AI, rozwija również produkty, które mogą być wykorzystywane przez społeczność.

Pierwszy z nich nosi nazwę CharacterGPT i pozwala na generowanie realistycznych awatarów 3D odpowiadających cechom podanym przez użytkownika. Projekt wspierany jest przez kilku największych graczy w ekosystemie, w tym Polygon, Binance i Crypto.com.

Fetch.ai (FET)

Zajmujący 101 miejsce pod względem kapitalizacji, Fetch.ai (FET) również odnotował niezwykły wzrost od początku roku. Cena FET wzrosła w tym okresie o 128,5%.

FET jest tokenem użytkowym, który zasila ekosystem Fetch.AI. Konkretnie jest to zdecentralizowana platforma, której ambicją jest zapewnienie narzędzi i infrastruktury niezbędnej do zbudowania gospodarki cyfrowej opartej na AI.

Wreszcie, ambicją Fetch jest zbudowanie ekosystemu, który może funkcjonować bez interwencji człowieka, zwłaszcza dzięki autonomicznym agentom wyszkolonym do wykonywania zadań i ewoluującym dzięki uczeniu maszynowemu.

SingularityNET (AGIX)

Z 548 milionami dolarów kapitalizacji, SingularityNET (AGIX) jest obecnie 82. najbardziej skapitalizowaną kryptowalutą na rynku. W ciągu 30 dni AGIX wzrósł o 395%.

AGIX jest nawtynym tokenem SingularityNET, rynku tworzenia i sprzedaży algorytmów sztucznej inteligencji.

Ponadto należy zauważyć, że protokół jest oparty zarówno na Ethereum (ETH), jak i Cardano (ADA) i chce pracować nad interoperacyjnością między tymi dwoma blockchainami. W 2022 roku SingularityNET opracował nawet most i planuje uruchomić dedykowaną platformę stakingową Cardano.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.