Kryptowaluta Venus (XVS) – Wszystko co musisz wiedzieć

Dziś porozmawiamy o kryptowalucie Venus. Jest to jeden z najbardziej obiecujących projektów DeFi na Binance Smart Chain. Protokół XVS umożliwia zarabianie na dostarczaniu płynności oraz wspiera emitowanie syntetycznych stablecoinów. Przyjrzyjmy się więc temu projektowi bardziej szczegółowo.

Czym jest kryptowaluta Venus?

Kryptowaluta Venus (XVS) to governance token wewnętrznej platformy handlowej Venus o tej samej nazwie. Token XVS ma całkowitą podaż 30 000 000 monet. Jego posiadacze mają prawo głosu i mogą uczestniczyć w procesie decyzyjnym zdecentralizowanej platformy stworzonej w celu zapewnienia instrumentów pożyczkowych i kredytowych w sektorze zdecentralizowanych finansów.

Venus pozwala na wykorzystanie syntetycznych stablecoinów wspartych jedną z tradycyjnych kryptowalut jako zabezpieczeniem. Venus działa na szczycie Binance Smart Chain. Klienci platformy mogą dostarczać zabezpieczenie, zarabiać na odsetkach i brać pożyczki, a także emitować stablecoint na żądanie w ciągu kilku sekund. Wszystko to dzieje się bezpośrednio na blockchainie i może być obsługiwane przez interfejs graficzny.

Cechy i funkcjonalność platformy Venus

venus obsługa

Venus to połączenie protokołów kryptowalutowych Compound i MakerDAO. Wymieńmy więc odziedziczone cechy:

 • Kontroler smart  kontraktów – Smart kontrakt kontrolera Venus działa jak rozproszony procesor. Jest zbudowany na podstawowej sieci Smart Chain, a także zapewnia interoperacyjność z innymi inteligentnymi kontraktami na blockchainie. Tokeny nie są przyjmowane autonomicznie. Każdy protokół musi świadczyć swoje usługi na rzecz określonych sektorów, które zostały zatwierdzone przez administratora warunkami.
 • Wyrocznia – Wartość aktywów jest określana przez wyrocznie Chainlink. Śledzi ona ceny w czasie rzeczywistym i odzwierciedla je na blockchainie.

Moneta Venus została wprowadzona na rynek we wrześniu 2019 roku. Pierwsza oferta została przeprowadzona na platformie Binance. Venus został pierwotnie opracowany przez zespół projektu Swipe. Ich celem było stworzenie platformy napędzanej przez społeczność, która dostarcza rozwiązań dla ekosystemu DeFi. Każdy kto posiada XVS ma wpływ na decyzje związane z przyszłością platformy. Wszystkie dzienne nagrody są dzielone między dostawców płynności (35%), pożyczkobiorców (35%) i twórców stablecoinów (30%).

Początkowo twórcy kryptowaluty Venus skupili się na budowaniu społeczności. Wykorzystano do tego media społecznościowe i obecność zespołu Swipe w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Obecne strategie rozwoju obejmują:

 • Prowadzenie AMA z innymi projektami Binance Smart Chain.
 • Regularne publikowanie treści i wiadomości związanych z rynkiem DeFi.
 • Prowadzenie konferencji, seminariów i spotkań.
 • Partnerstwa z istniejącymi protokołami Binance Smart Chain.
 • Publikowanie cotygodniowych aktualizacji na Medium.
 • Aktywne komunikowanie się ze społecznością poprzez kanały społecznościowe.

Przyszłe strategie rozwoju Venus przewidują:

 • Tworzenie puli zarządzania.
 • Rozpoczęcie kampanii związanych z zachętami do płynności finansowej.
 • Dodanie nowych rodzajów krypto zabezpieczeń.

Projekt Venus blockchain ma duży potencjał, ponieważ oferuje ulepszenia, które dają uczestnikom więcej wolności. Oferuje m.in. delegowane głosowanie, niskie opłaty i dużą szybkość przetwarzania transakcji,

Użytkownicy protokołu Venus mogą uzyskać dostęp do natychmiastowej płynności, wykorzystując swoje zabezpieczenie w postaci vTokenów, aby dokonać szybkich pożyczek kryptowalutowych bez żadnych opłat lub poślizgów.

Podłączenie portfela do platformy

venus podłączenie portfela

Aby połączyć swój portfel z platformą, wejdź na stronę https://app.venus.io i kliknij przycisk Connect Wallet w prawym górnym rogu.

Możesz podłączyć rozszerzenie przeglądarki Metamask, aktywując najpierw wsparcie dla sieci BSC, lub możesz podłączyć portfel Binance Coin. Działać będą również portfele mobilne Trust Wallet lub Coinbase, portfel sprzętowy Ledger oraz każda aplikacja obsługująca opcję Wallet Connect. Wybierz interesującą Cię opcję, zezwól na połączenie i gotowe.

Dostępne narzędzia

narzędzia

Platforma składa się z dziewięciu sekcji. Staking można aktywować w sekcji Vaults Venus, swapy odbywają się w sekcji Swap, a dostęp do uczestnictwa w zarządzaniu projektem jest dostępny w sekcji Governance. Użytkownicy mogą wymieniać tokeny VRT na XVS, śledzić historię transakcji i monitorować warunki rynkowe.

Dostępny jest również zasób prognoz na blockchainie PRDT, link: https://prdt.finance/Application/Pro/BSC?partnerCode=Venus. W prawym dolnym rogu znajdują się przyciski umożliwiające przejście do stron społecznościowych na Medium, Discord, Twitter i Github.

Gdzie kupić XVS?

Venus Coin można kupić na rynku spot na giełdzie Binance, na zdecentralizowanej giełdzie Pancakeswap i innych platformach CEX i DEX. Binance jest najlepszą i największą giełdą krypto. XVS Coin handluje w parach do USDT, BNB, BTC i BUSD.

binance xvs gdzie kupić

Aby kupić, zarejestruj się na giełdzie, doładuj swój portfel i przejdź do sekcji „Spot”. Tam należy wyszukać XVS i kliknąć „Handluj”.

Następnie wybierz parę walutową i kup token. Zakup dokonywany jest po cenie bieżącej (cena rynkowa) lub po cenie zlecenia limit (cena wybrana przez użytkownika).

Pełna lista giełd i par handlowych dostępna jest na stronie https://coinmarketcap.com/currencies/venus/markets/.

Dostępne portfele

Venus to token BEP-20, a adres kontraktu to 0xcf6bb5389c92bdda8a3747ddb454cb7a64626c63. Można go więc przechowywać w każdym portfelu kryptowalutowym kompatybilnym z Binance Smart Chain. Aplikacja Binance Coin Wallet została stworzona specjalnie dla tego typu tokenów, ale można też użyć Metamaska i dodać do niego obsługę sieci BSC. Wówczas będzie on kompatybilny z XVS.

Niemniej jednak tylko portfele sprzętowe mogą zagwarantować absolutne bezpieczeństwo przechowywania kryptowalut. Te urządzenia kosztują, ale są prawie niemożliwe do zhakowania. Jako rozwiązanie budżetowe polecamy Ledger Nano X oraz Safepal S1.

Venus (XVS) – zalety i wady

Zalety Wady
Decentralizacja Brak zarządzania ryzykiem
Możliwość uczestniczenia w zarządzaniu Potencjalne słabości protokołu
Unikalny mechanizm
Sprawiedliwy podział tokenów
Niskie opłaty i duża pojemność sieci

Podsumowanie

Głównym celem platformy Venus jest stworzenie jak najbezpieczniejszego i najzdrowszego zdecentralizowanego rynku pożyczkowego. Konkurencja w sektorze Defi jest jednak bardzo duża i to, czy projektodawcy będą w stanie skutecznie rzucić wyzwanie Compoundowi, MakerDAO i innym podobnym projektom, pozostaje kwestią otwartą. Kryptowalutę XVS można jednak dodać do portfela inwestycyjnego, pamiętając jednocześnie o dywersyfikacji ryzyka.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.