CoperniCoin – implementacja tokena okolicznościowego w Polskim urzędzie

Bardzo często w kontekście kryptowalut oraz rozwoju i wsparcia technologii Blockchain mówi się, że Polska jest krajem zacofanym. Brak regulacji oraz nieprzychylność Polskiego rządu w kontekście walut cyfrowych jest źle odbierana w polskiej społeczności kryptowalut. Nie dla wszystkich jednak jest to przeszkodą, co udowodnił Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego, który zdecydował się na stworzenie własnego tokenu okolicznościowego nazwanego CoperniCoin. To nowatorskie przedsięwzięcie do tej pory niewykorzystywane w takich działaniach w Polsce, ma na celu  rozpoczęcie nowej ery promocji dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznych.

Czym jest CoperniCoin ?

CoperniCoin został nazwany na cześć wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika który ponad 40 lat spędził na Warmii. U podstawy jego powstania leżała chęć wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych przy promocji walorów Warmii i Mazur ze szczególnym naciskiem na  promocję Szlaku Kopernikowskiego. Ma on również na celu popularyzację nowych technologii wśród najmłodszych osób. Jest to pierwsze w Polsce wydanie tokenu okolicznościowego przez Polski urząd. Emisja tokenu oparta została o platformę Waves. Jej wybór jak mówią tworcy, podyktowany był przede wszystkim kosztami obsługi, stabilnością, szybkością działania, oraz co równie ważne „efektem ekologicznym”,
z uwagi na fakt niewykorzystywania do ich emisji tzw. Koparek, generujących duże zużycie energii w celu potwierdzenia transakcji, co ma miejsce w przypadku innych rozwiązań.

 CoperniCoin został oficjalnie zaprezentowany 16 Czerwca 2019 roku na finale informatycznego konkursu dla najmłodszych. Zwycięzcy konkursu oprócz nagród pieniężnych zostali uhonorowani tokenami, którymi po utworzeniu „portfela” dla platformy Waves mogli zasilić swoje konta.

Jak go zdobyć ?

CoperniCoin w chwili obecnej można zdobyć biorąc udział w różnego rodzaju eventach oraz konkursach poświęconych Mikołajowi Kopernikowi, premiowane również jest udzielanie się w mediach społecznościowych oraz wykonywanie czasowych zadań i wyzwań takich jak np. ukończenie Misji Kopernik w grze mobilnej Slavic Monsters.

W najbliższym czasie partnerzy Szlaku Kopernikowskiego będą mieli możliwość wykorzystywania Copernicoina organizując i nagradzając własne inicjatywy. Token można obecnie wymienić na różnego rodzaju nagrody takie jak brelok, plecak bądź Kubek termiczny. Wszystkie nagrody są dostępne pod adresem: https://copernicoin.pl/2-strona-glowna. Użytkownie tego tokenu jest bardzo łatwe ponieważ wystarczy mieć zainstalowany portfel Waves i już możemy z niego korzystać. Wszelkie informacje jak zdobyć tokeny CoperniCoin znajdziemy pod adresem: https://copernicoin.pl/

Podsumowanie

Wydanie takiego tokenu jest to naprawdę super inicjatywa. Używana jest do tego nowa rozwojowa technologia która w przyszłości może być wykorzystywana w różnego rodzaju branżach takich jak dostawy, przesył wartości bądź śledzenie towarów. Osoby które uczestniczą w różnego rodzaju konkursach aby zdobyć ten token również muszą zaznajomić się z tą technologią co może być korzystne w przyszłości. Zdecydowanie zachęci to niektóre osoby aby przyjść i zdobyć taki token który później można wymienić na pewne nagrody materialne. Być może wydanie CoperniCoin sprawi że Polskie państwo przestanie się bać nowych technologii i bardziej zainteresuje się ich implementacją.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.