Słabe zainteresowanie kontraktami terminowymi Ethereum-ETF

Bez euforii na kontraktach Ethereum-ETF

Wolumen obrotu kontraktami ETF na Ethereum po notowaniu odpowiadał jedynie 0,2% podobnych instrumentów opartych na Bitcoinie w 2021 roku. Obliczeń tych dokonali analitycy z K33 Research .

Eksperci sugerowali, aby inwestorzy przekierowywali kapitał z drugiej do pierwszej kryptowaluty poprzez kapitalizację.

Wierzymy, że nadszedł czas […] powrotu do Bitcoina. Nie widzimy już mocnych powodów do wzrostu ETH/BTC w perspektywie krótkoterminowej” – wskazali.

W sumie obroty sześciu funduszy giełdowych opartych wyłącznie na kontraktach terminowych na Ethereum na koniec dnia wyniosły 1,92 mln dolarów, w tym 879 000 dolarów dla funduszu ETF ProShares Ether Strategy.

Według K33 Research, inwestorzy na CME spodziewali się mocniejszego debiutu. Premie w kontraktach futures na Ethereum wzrosły przed uruchomieniem ETF, ale szybko spadły po rozczarowujących wynikach.

Zdaniem ekspertów sytuacja bardziej odpowiada scenariuszowi pojawienia się kontraktów terminowych na Bitcoin na CME w 2017 roku. Minęło wiele lat, zanim narzędzia te zyskały popularność wśród inwestorów instytucjonalnych.

Chociaż po drugiej stronie nie czekała żadna płynność, sytuacja może szybko się zmienić, gdy ogólne nastroje na rynku poprawią się” – stwierdzili.

Analitycy nie wykluczają, że w październiku na rynku kryptowalut nastąpi korekta, choć na razie obraz jest mieszany.

Podczas gdy stopy finansowania poniżej neutralnych sugerują niedźwiedzie nastroje na rynku kontraktów terminowych, ceny opcji zmierzają ku bykom, wskazując na większy popyt na opcje kupna niż sprzedaży” – zauważyli .

Comments (No)

Leave a Reply