Ethereum na drugim miejscu w Chinach po Hard-Fork’u !!!

Wspierana przez państwo chińska grupa robocza ds. Technologii opublikowała piętnasty ranking technologii blockchain, w której Ethereum awansowało na drugie miejsce po ostatnim Hard Fork’u.

Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu (CCID) opublikowało listę 6 grudnia, oceniając łącznie 35 projektów.

W najnowszym rankingu miejsce lidera nadal zajmuje EOS, Ethereum przesunęło się z trzeciego miejsca na drugie, zamieniając się  miejscami z Tronem (TRX). Sieć Bitcoin (BTC) zajmuje dziewiąte miejsce, a Ripple nawet nie znalazła się w pierwszej dziesiątce, zajmując miejsce 18.

Przed Hard Fork’iem Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, stwierdził, że po aktualizacji sieć osiągnie ponad 3000 transakcji na sekundę.

Aktualizacja zyskała również szerokie poparcie, a kilka popularnych giełd ogłosiło, że zamierza zaktualizować swoje węzły. Mimo to niektórzy eksperci twierdzą, że aktualizacja to za mało i że Ethereum jest daleki od zostania „światowym komputerem”. Na który był kreowany.

Ostatnie raporty sugerują, że blockchain jest coraz bardziej rozwijany i stosowany w Chinach. Wczoraj Cointelegraph poinformował, że Chiny planują przeprowadzić pierwszy test prawdziwej waluty cyfrowej banku centralnego i że Bank Chin wyemitował 20 miliardów juanów (2,8 miliarda dolarów) w obligacjach opartych na blockchain dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw.

zródło: Cointelegraph ; foto: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.