Vitalik Buterin: Potencjalny atak nie będzie śmiertelny dla Ethereum 2.0

Vitalik Buterin uważa, że ​​użytkownicy niepotrzebnie martwią się atakami na sieć Ethereum po jej przejściu do mechanizmu konsensusu Proof of Stake.

Buterin skomentował post Erica Wall, który zauważył, że obecne trendy w DeFi, a mianowicie uruchomienie YETH w projekcie yearn.finance, stanowią zagrożenie dla przyszłości Ethereum.

Zachęcamy użytkowników do przekazywania etheru do puli do wykorzystania w „rolnictwie DeFi”. W pierwszym dniu istnienia, YETH zebrał ponad 233 000 ETH. Teraz te coiny są używane do wydawania stablecoinów DAI, a następnie w innych protokołach DeFi.

Wall zauważył, że popularność yearn.finance w przyszłości może doprowadzić do sytuacji, w której pule YETH będą zawierały wystarczającą ilość Ether, aby przeprowadzić atak na sieć Ethereum. Jego zdaniem organizatorzy puli mogą głosować nad strategią z ukrytymi motywami, aby spowodować maksymalne szkody, nawet jeśli nie mogą z niej bezpośrednio skorzystać.

Poza tym, że takie głosowanie powinno uzyskać poparcie członków yearn.finance, Buterin twierdzi, że atak nie będzie „śmiertelny”, nawet jeśli komuś się uda. Potencjalny napastnik będzie mógł zaatakować sieć za pomocą monet z puli YETH tylko raz.

Wtedy ich część ETH zostanie obcięta lub oddzielona za pomocą soft forka. Stracą swoje coiny, więc nie będą mogli ponownie zaatakować”- napisał.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.