Arkham Intelligence: Donald Trump sprzedaje swoje kryptowaluty

Były Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki przekazał część swoich rezerw etheru na giełdę kryptowalut Coinbase. Z danych Arkham Intelligence wynika, że ​​były prezydent mógł przekazać aktywa kryptograficzne w celu późniejszej sprzedaży.

Donald Trump zaczął przesyłać ether do Coinbase około trzy tygodnie temu. Od miesięcy te ETH gromadzą się jako tantiemy za wcześniej uruchomione kolekcje NFT. W grudniu Trump zaprezentował nową kolekcję NFT o nazwie Mugshot Edition, upamiętniającą jego aresztowanie i proces.

Pod koniec ubiegłego roku Trump wyemitował 45 000 tokenów opartych na sieci Polygon. Maksymalne saldo Donalda Trumpa w kryptowalutach wyniosło 4 miliony dolarów. Sądząc po depozytach, były prezydent sprzedał już nft o wartości 1075 ETH za 2,4 miliona dolarów, zauważył Arkham Intelligence. Przyjmuje się, że ethery sprzedawano po średniej cenie 2232 dolarów za monetę.

Na podstawie tej ceny trudno określić wysokość zysku, jaki Trump uzyskał ze sprzedanych etherów, gdyż ceny, po jakich płacono, pozostały nieudokumentowane. Depozyty zostały przeniesione do Coinbase z różnych adresów. Były prezydent używał różnych adresów dla wszystkich swoich kolekcji NFT. Według Arkham największy depozyt dokonany przez Trumpa na Coinbase wyniósł 200 ETH (około 446 511 dolarów).

Sprzedaż etheru może nie być bezpośrednio powiązana z nową kampanią polityczną Trumpa. Biorąc pod uwagę, że kurs ETH wzrósł w ciągu miesiąca o ponad 17%, Trump uformował wystarczającą pozycję do sprzedaży aktywów i realizacji zysków. W sierpniu Amerykańskie Biuro ds. Etyki Rządowej (CREW) poinformowało , że Donald Trump zainwestował 2,8 miliona dolarów w kryptowaluty, chociaż wcześniej informowano, że posiada aktywa kryptograficzne o wartości od 250 000 do 500 000 dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply