MyEtherWallet doda usługę zakupu domen .crypto

Użytkownicy MyEtherWallet, portfela Ethereum, wkrótce będą mogli kupić domenę .crypto prosto poprzez interfejs aplikacji. Unstoppable Domains, firma, która ma nadzieję rozpowszechnić zdecentralizowany typ domeny, nawiązała właśnie współpracę z dostawcą portfela.

Ogłoszona 23 kwietnia integracja z MyEtherWallet pozwoli dostawcy usług na dostęp do miliona aktywnych użytkowników portfela miesięcznie.

W przeciwieństwie do tradycyjnej rejestracji domeny, nadzór nad domeną jest powiązany z określonym portfelem i nie jest kontrolowany przez żaden scentralizowany podmiot.

Domena .crypto opiera się na smart contact’ach na Ethereum, które są odpowiedzialne za przypisywanie domen i wyszukiwanie adresów.

Jest on niezależny od usługi Ethereum (ENS), która przypisuje domeny .eth, ale funkcjonalność jest podobna. Unstoppable Domains służą do powiązania domeny .crypto z portfelem Ethereum, umożliwiając wysyłanie środków na adresy łatwiejsze i czytelniejsze dla zwykłego użytkownika.

Firma pokłada duże nadzieje z domenę .crypto, uważając ją jako nieocenioną alternatywę dla istniejących adresów internetowych.

Ponieważ nazwa nie mieści się w tradycyjnej infrastrukturze nazw domen, normalne przeglądarki nie mogą otwierać witryn .crypto. W marcu przeglądarka Opera nawiązała współpracę z Unstoppable Domains, aby zaakceptować blockchain’owe domeny.Opera ma jednak tylko 2,2% udziału w rynku globalnym. Dla użytkowników Chrome natomiast Unstoppable Domains wydało już rozszerzenie do przeglądarki.

Firma podkreśla, że ​​domeny blockchain pomagają użytkownikom ominąć ograniczenia podczas publikowania treści.

Warto zauważyć, że wiele systemów cenzury jest wdrażanych tylko na serwerach DNS i można je ominąć za pomocą narzędzi takich jak Google DNS. Domena .crypto może zatem pomóc w takich przypadkach.

Brad Kam, współzałożyciel Unstoppable Domains, powiedział Cointelegraph, że MyEtherWallet to dopiero początek:

„Portfele kryptograficzne to najlepsze miejsce dla użytkowników kryptowalut do odkrywania domen blockchain’owych. Chcielibyśmy współpracować też z innymi dostawcami portfeli, którzy będą zainteresowani.”

Ponieważ portfele przechowują również domeny, sensowne jest oferowanie usług ich zakupu, podobnie jak większość z nich zapewnia narzędzia do kupowania kryptowalut.

Kam dodał: „Ta integracja pokazuje, że portfele stają się czymś więcej niż tylko miejscem do przechowywania kryptowaluti – stają się portalami umożliwiającymi dostęp do produktów i usług blockchain”.

Zródło:cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.