Największy kryptobot na Telegramie, Maestro zhakowany

Hakerzy zaatakowali kryptobota Maestro

Atakujący zaatakowali bota telegramowego Maestro, największego bota wykorzystywanego do handlu kryptowalutami. Wysokość strat wynosi 280 etherów (500 000 dolarów).

Z przykrością informujemy naszych użytkowników, że dziś wieczorem bezpieczeństwo Maestro zostało naruszone. Szybko podjęliśmy działania i wyłączyliśmy wszystkie funkcje – oznajmił zespół Maestro.

Firma obiecała, że ​​ofiary otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Handel za pośrednictwem bota jest obecnie tymczasowo wyłączony.

Twórcy wyjaśnili, że atak dotknął router bota, ale nie rozprzestrzenił się na portfele. Zespół Maestro poinformował później, że handel może wkrótce zostać wznowiony jak zwykle. Jednakże tokeny z pulami na SushiSwap, ShibaSwap i PancakeSwap pozostaną na razie tymczasowo niedostępne. Wszystkie skradzione środki zostaną zwrócone użytkownikom w najbliższym czasie.

Według Immunefi w trzecim kwartale 2023 roku liczba włamań i oszustw w branży kryptowalut wzrosła o 153% – z 30 incydentów w tym samym okresie w 2022 roku do 76 w 2023 roku.

Specjaliści firmy podają, że od początku roku hakerzy i oszuści ukradli 1,39 miliarda dolarów, z czego w trzecim kwartale 685 milionów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply