Powstaje film dokumentalny o Dogecoin

„Own the Doge” już niebawem

Nie sposób zaprzeczyć, że kryptowaluty to pełne barwnych postaci i zaskakujących historii królestwo. Jedną z najciekawszych z nich jest niewątpliwie Dogecoin, kryptowaluta, która zaczęła swoje życie jako żart, a teraz jest jedną z najbardziej znanych na świecie. Obecnie jej historia staje się tematem filmu dokumentalnego, którego producentem jest DAO o nazwie „Own the Doge”.

Szczegóły na temat dokumentu są na razie nieznane, ale „Tridog”, członek Own the Doge DAO i de facto producent filmu, uważa, że Dogecoin jest niczym Mona Lisa internetu i nadszedł czas, aby dostarczyć jej należne uznanie. W wywiadzie przeprowadzonym w Japonii dla Coindesk, Tridog opowiada o swojej podróży do „Kabosu”, psa rasy Shiba Inu, którego zdjęcie zainspirowało oryginalny mem Doge, długo przed pojawieniem się kryptowaluty.

Tridog jest zdania, że historia Dogecoina ma dużo do zaoferowania, zwłaszcza pod kątem filozoficznym. „Być może jest coś głębszego w psach i kotach i naszej miłości do zwierząt domowych„, mówi, sugerując, że ta głębsza perspektywa może znaleźć odzwierciedlenie w filmie.

W kontekście produkcji filmu Tridog wspomniał o planach zaangażowania Elona Muska, „samozwańczego CEO Dogecoina”. Wyraził nadzieję, że film zainspiruje ludzi do przemyślenia sensu naszego życia na ziemi i zwróci uwagę na moc, jaką ma spontaniczna życzliwość.

Kluczową postacią w historii Dogecoina jest Atsuko Sato, kobieta, która adoptowała Kabosu z schroniska. Jej historia jest jeszcze mało znana, ale Tridog ma zamiar to zmienić. Sato jest teraz nauczycielką w przedszkolu i ciągle angażuje się w działania charytatywne na rzecz zwierząt.

Film dokumentalny jest częścią szerszego projektu DAO, do którego należą posiadacze tokena DOGE. DAO posiada skarbiec, z którego finansowane są różne projekty związane z Dogecoinem. Tridog porównuje swoją rolę w filmie do roli producenta, choć przyznaje, że jego praca jest bardziej skupiona na kulturze Dogecoina.

Film o Dogecoin znajdzie się na Netfixie i innych platformach filmowych

Tridog i jego zespół mają na celu umieszczenie filmu na platformach typu Netflix, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności. Pracują nad zaangażowaniem społeczności w proces twórczy,
np. poprzez umieszczenie nazwisk posiadaczy tokenów DOG w napisach końcowych filmu, czy umożliwienie im wpływu na wybór tytułu filmu przez głosowanie na łańcuchu.

Twórcy filmu nie ukrywają, że marzą o wywiadzie z Elonem Muskiem, którego figura jest nieodłącznie związana z historią Dogecoina. Otwarty sposób tworzenia filmu ma na celu przyciągnięcie jego uwagi i przekonanie go, że projekt jest na tyle poważny, by się zaangażować.

Społeczność twierdzi, że dokument to tylko początek.

Oprócz dokumentu, DAO planuje również stworzenie posągu Kabosu z brązu, który miałby stanąć w rodzinnym mieście psa, Sakura w Japonii. Dla burmistrza Sakura, posąg to okazja na przyciągnięcie fanów Doge z całego świata, którzy zechcieliby odwiedzić miasto i złożyć hołd psu, który stał się ikoną internetu.

Tridog zauważa, że historia Dogecoina to nie tylko kryptowaluta. Wg niego może istnieć coś głębszego w relacji między ludźmi a psami, co mogło przyczynić się do popularności memu Doge. To pytanie i potencjalna odpowiedź na nie mogą stać się kluczowym elementem filmu.

Tridog zdradził także, że DAO ma w planach dosłownie posłać Doge w kosmos, umieszczając zdjęcie Kabosu na orbicie księżycowej. To tylko dowód na to, jak bardzo Dogecoin i jego społeczność są zdolne do przekraczania granic i realizacji najbardziej niewiarygodnych pomysłów.

Comments (No)

Leave a Reply