Ta alternatywa Twittera pozwala zarabiać satoshi

Niedawno uruchomiona zdecentralizowana sieć społecznościowa Damus ogłosiła dodanie funkcji monetyzacji treści, która pozwoliłaby użytkownikom zarabiać satoshi za oglądanie postów. Zespół nie powiedział, kiedy aktualizacja miałaby zostać wdrożona.

Jednocześnie analitycy PeckShield stwierdzili, że Damus został zalany fałszywymi projektami podszywającymi się pod oryginalne protokoły kryptowalutowe. Eksperci naliczyli w sumie 15 takich przypadków.

Fałszywe tokeny są emitowane w sieciach Ethereum i BNB Chain i zawierają złośliwe funkcje zaprojektowane w celu skłonienia użytkowników do ich zakupu. Przynajmniej jeden z 15 projektów uniemożliwia sprzedaż tokenów.

PeckShield zauważył, że większość tych tokenów wiąże się z 100% „podatkiem od sprzedaży”, który jest sposobem na kradzież wszystkich środków, gdy kupujący próbują je przenieść.

W związku z incydentem ostrzeżenie wydał również zespół Damus. Firma w oświadczeniu napisała:

Damus nie ma i nigdy nie będzie miał tokena. Jeśli kupiłeś token DAMUS, zostałeś oszukany.

Co to jest Damus?

Damus pozycjonuje się jako sieć społecznościowa kontrolowana przez użytkownika. Aplikacja jest zbudowana na zdecentralizowanej sieci Nostr, która umożliwia wymianę prywatnych wiadomości end-to-end bez użycia serwerów poprzez przekaźniki.

Po uruchomieniu 1 lutego, Damus trafił do top 10 darmowych aplikacji w AppStore w USA. W przeddzień premiery deweloperów wsparł założyciel Twittera Jack Dorsey, który przekazał na rzecz projektu 14 BTC.

 

Comments (No)

Leave a Reply