Tokeny Maker (MKR) i DAI są teraz dostępne na Binance

Binance ogłosiło dziś dodanie dwóch kryptowalut MKR i DAI.

Binance co prawda na razie ograniczył ofertę do kilku par, chociaż zapowiada zwiększenie ich ilości w przyszłości. Obecnie dostępne są tylko pary MKR / BNB, MKR / BTC, MKR / BUSD, MKR / USDT, DAI / BNB, DAI / BTC, DAI / BUSD i DAI / USDT.

Nowa oferta to ważny krok dla ekosystemu Maker, którego użytkownicy od jakiegoś czasu domagali się umieszczenia na Binance.

Wylistowanie MKR na  Binance miało już pozytywny wpływ na ten token powodując 8% wzrost ceny. DAI natomiast to kryptowaluta stablecoin.

Notowanie nowych tokenów na Binance przeważnie ma pozytywny wpływ na cenę ze względu na znaczną bazę użytkowników giełdy oraz jej popularność. Dodanie MKR i DAI można natomiast łatwo przypisać niedawnemu wzrostowi wykorzystania MKR i DAI w zdecentralizowanych finansach (DeFi).

MakerDAO zdecydowało się w zeszłym roku na „rebranding” swojego tokena DAI. Wprowadził nowy stablecoin z wieloma zabezpieczeniami, który koncentruje się na poprawie użyteczności i zasięgu platformy. Niedawno dodał również BNT jako zabezpieczenie DAI.

MKR jest tokenem zarządzania w protokole MakerDAO. Oznacza to, że posiadacze tokenów mogą działać jako decydenci na platformie. Posiadacze MKR są odpowiedzialni za głosowanie nad wieloma aspektami platformy i szczegółami stablecoin’a DAI, takimi jak wybór nowych zabezpieczeń lub ogólne ulepszenie protokołu.

Z drugiej strony DAI jest podstawowym tokenem dla wielu przypadków użycia w protokole Maker, takich jak pożyczki, płatności i przechowywanie wartości. Ta kryptowaluta powiązana z dolarem amerykańskim 1: 1 ma różne zastosowania na platformach pożyczkowych. Inne renomowane giełdy, takie jak OKEx, wykazały swoje wsparcie dla posiadaczy DAI, którzy wprowadzili ten stablecoin na ścieżkę do większej adopcji.

zródo : https://coinfomania.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.