Twórcy Bitcoin SV ogłosili zbliżenie prędkości przetwarzania transakcji do standardu VISA

Według rocznego raportu organizacji Bitcoin Association ściśle powiązanej z kryptowalutą Bitcoin SV, sieć testowa tejże przetwarzała 1300 transakcji na sekundę „przez dłuższy czas”.

W szczycie wskaźnik osiągnął 6400 t / s. Bitcoin SV Scaling Test Network (STN) został zaprojektowany do testowania limitów skalowalności.

Sieć VISA, od dawna uważana za złoty standard dla procesorów płatniczych, przetwarza średnio 1700 transakcji na sekundę”, napisano w raporcie.

Maksymalny rozmiar bloku przetworzony przez STN osiągnął 1,92 GB i zawierał 7877 transakcji.

W raporcie zauważono także, że w lutym 2020 r. średni rozmiar bloku BSV wynosił 2 MB w porównaniu do 1,05 MB w przypadku Bitcoina i 10 MB w przypadku kryptowaluty Bitcoin Cash. Liczba przetworzonych transakcji przekroczyła 588 tys. wobec 348 tys w listopadzie ubiegłego roku. Organizacja uważa, że ​​sieć Bitcoin SV stała się najbardziej dochodową dla górników.

Według raportu liczba przetworzonych transakcji na blok osiągnęła średnio 4127. Dla BTC wskaźnik wynosi 2276 transakcji, dla BCH – 305.

Przypomnijmy, że udział sieci Bitcoin SV w szybkości haszowania SHA-256 spadł 2 razy, zbliżając się do 1%, w wyniku odpływu górników po ostatnim halvingu BSV.

https://bitcoinassociation.net/downloads/BA-Annual-Report-2019.pdf

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-sv-rivals-visa-for-transactions-claims-bitcoin-association

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.