Memecoiny na blockchainie Solana spadły o 80%

Memecoiny na blockchainie Solana mocno w dół

Po ogromnym sukcesie w grudniu ubiegłego roku, cena memecoinów na blockchainie Solana gwałtownie spadła w pierwszych dniach nowego roku. Średnio ich koszt spadł o 80%.

Bonk, który w ostatnich miesiącach ubiegłego roku wzrósł o ponad 1000%, od grudnia spadł o ponad 70%. Następnie token został wystawiony na duże giełdy takie jak Coinbase i Binance, a Bonk zajął 43 miejsce w czołówce największych kryptowalut. Teraz token spadł na 74. miejsce.

Dogwifhat, który zyskał popularność wśród posiadaczy kryptowalut dzięki wizerunkowi psa w kapeluszu, spadł o prawie 80%. W grudniu, pośród szumu wokół memecoina, entuzjasta kryptowalut pod pseudonimem Blockgraze opowiedział, jak zainwestował 1000 dolarów w Dogwifhat i zarobił 100 000 dolarów.

Mniej znane tokeny Popcat i Chipi – oba z motywem kotów – spadły o ponad 90% w stosunku do swoich szczytów w zeszłym roku. Ekosystem Solana przeżył rozkwit w grudniu. Od tego czasu ceny telefonu Solana Saga wzrosły do ​​ponad 5000 dolarów, a szum medialny spowodował, że cena SOL wzrosła do prawie 120 dolarów z 38 dolarów na początku listopada.

Na koniec grudnia Solana zajmowała czwarte miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Teraz moneta spadła na piąte miejsce, za BNB. Na początku stycznia platforma CoinGecko przeanalizowała 100 największych aktywów cyfrowych pod względem kapitalizacji i ogłosiła, że ​​w 2023 roku cena 92 ​​z nich wzrosła, przynosząc zysk ich właścicielom.

Analitycy wspomnieli także o monecie Bonk, która stała się liderem wzrostu kryptowalut, zwiększając się w ciągu roku o 7302%.

Comments (No)

Leave a Reply