Rząd Salwadoru kupił kolejne 150 BTC

Salwador kupuje na spadkach

Rząd Salwadoru dokupił bitcoiny podczas spadku kursu kryptowaluty do 45 tys. dolarów, poinformował o tym na Twitterze prezydent kraju Nayib Bukele.

Według niego rząd kupił kolejne 150 bitcoinów. Bukele dodał, że teraz Salwador jest w posiadaniu 700 bitcoinów czyli około 31,2 mln dolarów.

Ostatni raz władze Salwadoru kupiły bitcoina 7 września. W tym dniu weszła w życie ustawa przyznająca BTC status prawnego środka płatniczego na równi z dolarem amerykańskim. Po południu 7 września kurs bitcoin po raz pierwszy od maja przekroczył 52 tysiące dolarów, po czym rząd Salwadoru nabył 400 bitcoinów. Wieczorem tego samego dnia wartość głównej kryptowaluty gwałtownie spadła o 16%. Następnie Bukele ogłosił dodatkowy zakup 150 bitcoinów.

17 września wyszło na jaw, że Izba Obrachunkowa Salwadoru wszczęła śledztwo przeciwko pracownikom ministerstw finansów i gospodarki oraz sekretariatu handlu i inwestycji. Przełożony wszczął dochodzenie w związku ze skargą Regionalnej Organizacji Praw Człowieka i Przejrzystości Cristosal dotyczącą zakupu bitcoinów przez rząd Salwadoru i instalacji bankomatów kryptograficznych.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.