Nowa funkcja w portfelu Coinbase

Coinbase zaktualizował swój portfel o funkcję, która umożliwia użytkownikom wysyłanie kryptowaluty za pomocą nazw użytkowników zamiast zwykłych długich adresów.

Coinbase Wallet pozwala teraz użytkownikom wysyłać kryptowaluty do dedykowanych nazw użytkowników lub utworzonych w usłudze Ethereum Name Service (ENS). Zastrzeżone nazwy użytkowników Coinbase wyglądają jak @nazwa_użytkownika, podczas gdy nazwy ENS przypominają adresy URL takie jak coinbase.eth.

Swoją funkcję w portfelu Coinabse uzasadnia tym, że jego użytkownicy często narzekają na „kłopotliwe , długie i bezsensowne adresy kryptograficzne”. Wielu użytkowników często obawia się niepoprawnego skopiowania i wklejenia adresów i utraty funduszy. Według firmy są to problemy, które próbuje rozwiązać nazwa użytkownika:

„Adresy czytelne dla człowieka pomagają rozwiązać te problemy. Istnieją teraz usługi, które pozwalają powiązać krótką czytelną dla człowieka nazwę z adresami kryptograficznymi. Wierzymy, że te ulepszenia znacznie ułatwią korzystanie z kryptowaluty i pomogą przyspieszyć adopcję wśród odbiorców.”

ENS to inteligentny oparty na kontraktach rozproszony system nazewnictwa Ethereum, który przypisuje czytelne dla człowieka nazwy adresom portfeli kryptowalutowych. Początkowo system zezwalał tylko na adresy Ethereum, ale w październiku 2019 r. wprowadził obsługę wielu kryptowalut.

Zródło: Cointelegraph.com

Comments (No)

Leave a Reply