Krypto zima pomocą dla Bakkt | CEO ICE

Dyrektor generalny Intercontinental Exchange (ICE), Jeffrey Sprecher, twierdzi, że niedźwiedzi okres na rynku krypto był pomocny dla Bakkt, który swój start, przewidziany na grudzień 2018 roku, wciąż skrzętnie odkłada.

To naprawdę okazało się znaczące, że rynek krypto wszedł w ten okres przez wielu nazywany zimą. Pozwoliło to poniekąd ściągnąć presje z Bakkt, zwłaszcza w kwestii daty uruchomienia.

Kolejną kwestią jest fakt, że wartość wielu krypto startup’ów w tym czasie spadła, tworząc jednocześnie okazje do zakupu przez Bakkt.

Od jakiegoś czasu przyglądaliśmy się wielu różnym firmom, a ostatecznie początkiem tego tygodnia nabyliśmy jedną z nich. Nie bylibyśmy w stanie tego zrobić, gdyby rynek krypto był gorący, ponieważ wyceny takich firm byłyby za wysokie.

Faktycznie, w poniedziałek Bakkt ogłosił kupno DACC (Digital Asset Custody Company), która tworzy platformę pamięci masowej dla kryptografii. Ceny zakupu nie ujawniono.

Rynek wciąż się rozwija, a Bakkt pracuje nad tym, by do tego rozwoju jak najbardziej się dołożyć, twierdzi Sprecher. Firma nabyła wielu inżynierów w trakcie swoich ostatnich akwizycji, a w ostatnim czasie nabyła również pewne aktywa (w tym personel) Rosenthal Collins Group.

Wciąż istnieje spore zainteresowanie tym rynkiem- twierdzi CEO ICE.

Regulacje, czyli niekończąca się opowieść

Wiele z przyczyn, które opóźniają uruchomienie Bakkt, mają wciąż charakter regulacyjny. Wiele osób twierdzi bowiem, że plan firmy na utrzymywanie Bitcoina pod nadzorem federalnym czy rozliczanie kontraktów przez jednostkę rozliczeniową firmy macierzystej, umieszcza Bakkt w szarej strefie regulacyjnej.

Nie można wejść na poważny, instytucjonalny rynek, któremu służymy, nie będąc jednocześnie objętym poważnymi regulacjami. Teraz wszystko układa się dobrze. Wiele było spraw, które musiały zostać uregulowane w kwestiach jurysdykcji, nadzoru, banków i wszystkich tych problemów, które w moim mniemaniu, muszą zostać koniecznie rozwiązane przed całkowitym wkroczeniem na rynek.

Niedźwiedzi rynek pomógł Bakkt. Dał organom regulacyjnym jak i ustawodawcom USA dodatkowy czas na określenie, w jaki sposób mają ostatecznie uregulować przestrzeń krypto.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.