Senator Ted Cruz: „Cyfrowy dolar musi zostać zakazany”.

Cruz przeciwko CBDC

Senator z Teksasu Ted Cruz przedstawił projekt ustawy, która ma uniemożliwić Rezerwie Federalnej Stanów Zjednoczonych (Fed) wprowadzenie własnej waluty cyfrowej skierowanej do klientów detalicznych.

Republikanin Ted Cruz powiedział, że proponowana ustawa uniemożliwi rządowi federalnemu wykorzystanie dolara cyfrowego do finansowego nadzoru ludności. Cruz powiedział, że ważne jest, aby polityka walut cyfrowych Stanów Zjednoczonych chroniła prywatność użytkowników, wspierała dominację dolara i sprzyjała innowacjom.

Cruz obawia się, że w przeciwieństwie do zdecentralizowanych kryptowalut, takich jak bitcoin, dolar cyfrowy może stać się środkiem monitorowania prywatnych transakcji Amerykanów. „Rząd federalny nie ma prawa jednostronnie ustanowić cyfrowej waluty banku centralnego.

Ta ustawa ma na celu zapewnienie, że władze nie będą próbowały centralizować ani kontrolować kryptowalut, ale raczej pozwolą im rozkwitnąć w Stanach Zjednoczonych. Musimy wzmocnić pozycję przedsiębiorców, a nie ograniczać ich wolność finansową” – powiedział Cruz.

Inicjatywę Cruz poparli senatorowie z Indiany, Michael Braun i senator z Iowa, Chuck Grassley. Jak ujął to Grassley, obywatele USA powinni mieć możliwość wydawania pieniędzy według własnego uznania, bez obawy, że każda ich transakcja będzie monitorowana przez rząd. Ustawa da ludziom gwarancję i spokój, że nikt nie będzie szpiegował ich pieniędzy.

Comments (No)

Leave a Reply