„Smart money” powróciły na rynek BTC – mówi analityk

Bitcoin rozpoczął nowy tydzień niezbyt spektakularnie. Obecnie BTC handluje w okolicach 27 400 USD. Wygląda na to, że rynek obecnie odetchnął od pierwszych miesięcy 2023 roku, podczas których cena tylko rosła. W tej chwili sprawy się konsolidują, ale według pseudonimowego analityka Moustache’a, „smart money” ponownie wracają na rynek.

Spis treści

Smart Money

Moustache stwierdził, że obecna hossa Bitcoina rozgrywa się dokładnie tak samo jak poprzednie. Zdaniem analityka docieramy jednak do kluczowego punktu cyklu. Smart money kupiły już dip i obecnie czekają na kolejny wzrost w górę.
„Smart money zakończyły akumulację Bitcoina. Powiedziałem kilka tygodni temu, że akumulacja kończy się, gdy QQE wznosi się powyżej wyniku zero. Zaraz po tym, już widzieliśmy silny raj byków”.
Akronim QQE oznacza Qualitative Quantitative Estimation – trzy ważne słowa ze świata finansów, które określają siłę trendu. W tym sensie wskaźnik ten jest bardzo podobny do Relative Strength Index (RSI), który jest nieco bardziej popularnym narzędziem do tego typu analizy. Moustache z pewnością nie jest niedźwiedzi co do ceny Bitcoina. Twierdzi on, że spadki błędnie przedstawiają rynek w tym momencie. Swój wpis zakończył w pozytywny sposób:
„Nie jesteśmy tacy sami. Nadszedł czas, aby kupić dip.”

Uderzenia paniki

Jednakże według danych firmy Glassnode zajmującej się analizą on-chain, sporo osób po ostatnich spadkach wpadło w panikę. Zwłaszcza młode monety były wysyłane w kierunku giełdy, aby realizować straty. Oznacza to, że osoby, które weszły w okolicach 30 000 dolarów spanikowały i zdecydowały się na ponowną sprzedaż po niższej cenie.
źródło: glassnode.com
Dane Glassnode pokazują, że głównie świeży Bitcoin był wysyłany z powrotem w kierunku giełd. Transakcje te odbywały się zazwyczaj po niższych cenach niż te, za które początkowo zostały kupione. Sugeruje to, że osoby te biorą (lub realizują) swoje straty i w panice opuszczają rynek. Do tego samego wniosku dochodzi Santiment. W chwili pisania tego tekstu trzykrotnie więcej Bitcoinów zmierza na giełdy ze stratą niż w okresie wcześniejszym. Jest to jednak dość normalna sytuacja. W końcu ceny nie mogą ciągle rosnąć i po wzrostach zawsze jest korekta.

Comments (No)

Leave a Reply