Pierwsze ubezpieczenie na życie denominowana w Bitcoinie

Firma ubezpieczeniowa na życie Insurance Bitcoin, której działalność jest w całości denominowana w kryptowalutach, ogłosiła, że zebrała 19 milionów dolarów inwestycji w dwóch rundach.

Pierwszymi inwestorami byli CEO OpenAI Sam Altman, były szef Stripe Lachy Groom i Gradient Ventures. Dofinansowanie pozwoli Insurance Bitcoin uzyskać licencję Bermuda Monetary Authority, a także uruchomić swój pierwszy produkt – pełne ubezpieczenie na życie denominowane w bitcoinach.

Przykładowo, 35-letni mężczyzna o przeciętnym stanie zdrowia będzie mógł wykupić polisę ubezpieczeniową z ochroną 25 BTC za 10 BTC składki. W zakresie reasekuracji ryzyka firma została wsparta przez inwestorów Muoro Capital, ramię venture MS&AD Insurance Group i Hudson Structured Capital Management. Współzałożyciel i dyrektor generalny Insurance Bitcoin, Zac Townsend powiedział:

„Bitcoin jest na dobrej drodze, aby stać się globalnym narzędziem oszczędnościowym i funkcjonalną walutą. Dla długoterminowych posiadaczy BTC inwestowanie w ubezpieczenie na życie denominowane w tym aktywie ma praktyczny sens. Widzimy potencjał dla pełnowymiarowej firmy ubezpieczeniowej na życie, której celem jest dotarcie do ponad miliarda ludzi na świecie.”

Administracja Insurance Bitcoin twierdzi, że usługi firmy będą początkowo dostępne tylko dla obywateli USA. Firma nie planuje prowadzić działalności ubezpieczeniowej ani sprzedawać polis poza biurami i jurysdykcją Bermudów.

W kwietniu CPIC Investment, spółka zależna państwowego China Pacific Insurance Company (CPIC), ogłosiła uruchomienie funduszy kryptowalutowych związanych z inwestycjami w technologię blockchain i gromadzenie aktywów cyfrowych.

Comments (No)

Leave a Reply