Changpeng Zhao odrzuca oskarżenia CFTC o naruszenie przepisów regulujących rynek

Szef Binance pod ostrzałem CFTC

27 marca, Commodity Futures Trading Commission (CFTC) oskarżyła giełdę kryptowalut Binance o brak rejestracji w Stanach Zjednoczonych i naruszenie przepisów federalnych regulujących rynki towarowe. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, natychmiast odpowiedział na pozew złożony w Sądzie Północnego Okręgu Illinois.

Według niego giełda „nie dąży do osiągnięcia zysku za wszelką cenę i nigdy nie manipuluje rynkiem”. W artykule na blogu firmy Zhao napisał, że zarzuty były „niekompletne i przeinaczają fakty”.

W swoim pozwie CFTC stwierdziło, że Binance używa „własnych kont” do handlu kryptowalutami i manipulowania ceną aktywów. Prezes giełdy podkreślił, że wszystkie te „transakcje” to po prostu wymiana kryptowalut na pieniądze fiducjarne lub inne aktywa w celu pokrycia kosztów serwisu.

Osobiście mam tylko dwa konta na Binance – jedno do obsługi Karty Binance, a drugie do przechowywania moich osobistych zasobów cyfrowych. Sam przechowuję aktywa na Binance, więc czasami przelewam i wymieniam kryptowaluty, aby opłacić własne wydatki i przelewać na Binance Card” – pisze Changpeng Zhao.

Zhao zaprzeczył również zarzutom o „wykorzystywanie informacji poufnych” przez pracowników Binance. Firma ma nawet specjalne zasady, które uniemożliwiają pracownikom aktywny handel zasobami cyfrowymi, a konkretnie zabraniają kupowania lub sprzedawania kryptowalut przy użyciu „informacji niepublicznych”.

Osobiście i ściśle egzekwuję te zasady. Nie brałem udziału w programach Binance Launchpad i Earn, ani nie handlowałem produktami z depozytem zabezpieczającym lub kontraktami futures. Wiem, że najlepszą inwestycją mojego czasu jest stworzenie niezawodnej platformy do pracy dla naszych użytkowników” – powiedział CEO Binance.

Zhao przypomniał, że Binance ma jeden z największych działów zgodności, zatrudniający ponad 750 osób, więc wszelkie oskarżenia o „brak zgodności z przepisami” są bezpodstawne. Zauważył, że firma zawsze spełnia prośby organów regulacyjnych i organów ścigania, pomaga w zamrażaniu i konfiskacie mienia.

W 2022 roku na wniosek organów regulacyjnych zamrożono 125 mln USD, a w pierwszych miesiącach 2023 r. zamrożono aktywa o wartości 160 mln USD. Przypomnijmy, że według przedstawicieli CFTC kierownictwo Binance celowo naruszyło prawo, próbując ominąć wymogi regulacyjne regulatora.

Comments (No)

Leave a Reply