Singapurska giełda delistuje XRP

BitBox, singapurska giełda kryptowalut obsługiwana przez giganta komunikatorów internetowych Line, ogłosiła, że ​​usunie XRP 16 stycznia.

Na stronie giełdy opublikowano 6 stycznia następujące oświadczenie:

„Stale obserwujemy wszystkie kryptowaluty na BITBOX. Jeśli moneta nie spełnia naszych standardów opartych na wydajności, niezawodności, płynności lub wymogach prawnych i regulacyjnych, zostanie usunięta z naszej giełdy. Aby chronić aktywa i interesy naszych użytkowników, informujemy o tym z wystarczającym wyprzedzeniem.”

XRP zostanie usunięty o północy 16 stycznia wraz z parami handlowymi XRP z Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i Tether (USDT).

BitBox zalecił, aby jego użytkownicy anulowali wszystkie swoje transakcje przed tym terminem. Po usunięciu XRP klienci BitBox będą mieli czas do północy 16 lutego na wycofanie swoich środków z giełdy.

Przyczyny usunięcia z listy nie są do końca jasne.

W chwili obecnej BitBox nie odpowiedział na prośbę Cointelegraph o wyjaśnienia dotyczące decyzji o usunięciu XRP, trzeciej co do wielkości kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej o wartości 9,4 miliarda dolarów.

Patrząc jednak na dane wolumenu BitBox CoinMarketCap, tylko 0,02% wolumenu giełdy pochodziło z handlu XRP.

BitBox został uruchomiony w czerwcu 2018 r. Przez firmę Line, firmę stojącą za najpopularniejszym komunikatorem społecznościowym w Japoni. Firma zaczęła handel kryptowalutami na całym świecie z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych i Japonii, ale we wrześniu ubiegłego roku uzyskała licencję operacyjną na giełdę kryptograficzną od japońskiego organu nadzoru finansowego i rozszerzyła swoją działalność jako BitMax.

Zródło: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply