Altcoiny otworzyły jedno oko

Wczoraj około godziny 15:00 rynek altcoinów zaczął nagle rosnąć. Wiele kryptowalut zanotowało ponad 10% wzrost podczas gdy Bitcoin konsoliduje się na poziomie około 10200$.

Zdecydowanym zwycięzcą wczorajszych wzrostów zostały, mocno hejtowany w ostatnich tygodniach, XRP od Ripple oraz jej „brat” Stellar (20% w ostatnich 24h) . Kryptowaluta XRP zanotowała około 15% wzrost przebijając 0.30 $.

Kolejnym altcoinem, który wyróżnia się na tle reszty jest Tezos. Mimo, że nie jest jeszcze listingowany na największej giełdzie kryptowalut Binance, zanotował także ponad 10% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Dogecoin także dał zarobić. ponad 10% tego altcoina niepowinno być zaskoczeniem. Podczas tak gwałtownych wzrostów rynku altcoinów, Dogecoin zawsze wyróżnia się na tle reszty.

Chain Link także zanotował ponad 10% wzrost dobijając do ceny ponad 1.70$. Należy jednak pamiętać, że w ciągu ostatnich 30 dni, mimo wszystko jest 30% na minusie.

TRON od Justina Suna również notuje 10% wzrost. Jednak po tak dużych spadkach w ostatnich tygodniach można to uznać za marną korektę. Przyznam szczerze, że pozbyłem się TRONa, zaraz po ogłoszeniu odwołania słynnej kolacji Buffet-Sun. Trzymałem go od 2017 roku tak więc, mimo wszystko, dał trochę zarobić.

Wartym odnotowania jest również Ethereum. Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta osiągnęła poziom 216$. Warto nadmienić, że 12 dni temu kosztowała 168$. Jest to krypto, które regularnie kumuluję od ponad 3 miesięcy licząc na wzrosty przed początkiem stycznia przyszłego roku. Jak będzie zobaczymy. Jeśli jednak Buterin i jego zespoły deweloperów wprowadzą chociaż lwią częśc tego co obiecują, Ethereum może stać się kryptowalutą z jednym z najbardziej zaawansowanych blockchainów na świecie.

Zastanawiąjącym jest Monero. Ta najpopularniejsza prywatna kryptowaluta leniwie „zbiera się” do góry pozostając daleko w tyle za całą resztą.

Na początku wzrostów, w „szoku był” także Binance Coin, jakby przyglądając się reszcie, podobnie jak Monero. Pobudka BNB była przy takim rozwoju sytuacji tylko kwestią czasu. W chwili pisania tego newsa BNB jest na 8% plusie.

Czy to już początek senonu na alty? Cieżko to stwierdzić po jednym dniu wzrostów. Jednak taka fala wzrostów większości altów sięga „zamierzchłych” 😉 czasów. Może to być tylko, mała korekta po trzymiesięcznych spadkach. Może to być również oznaka, że alty się budzą i otwierają jedno oko. 😉

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.