Bakkt finalizuje pierwszą akwizycję

Długo wyczekiwana platforma zasobów cyfrowych Bakkt, zarządzana przez ICE (Intercontinental Exchange), dokonała właśnie pierwszej akwizycji. Swoim osiągnięciem platforma pochwaliła się na swoim oficjalnym koncie Twitter.

Ruch ten oznacza, że Bakkt nabył aktywa w spółce Rosenthal Collins Group (RCG). Zespół Bakkt, po nabyciu nowych aktywów wypowiedział się z nadzieją:

„W dniu dzisiejszym doszło do zamknięcia naszej transakcji z Rosenthal Collins Group. Witamy nowych, wielkich członków zespołu Bakkt. Niezwykłe dziedzictwo, kultura i doświadczenie RCG pomoże nam zbudować instytucjonalną infrastrukturę dla cyfrowych zasobów.”

Bakkt ogłosiło chęć przejęcia aktywów już w połowie stycznia. Wówczas, Kelly Loeffler- CEO Bakkt- wyjaśniała, że przejęcie oznacza spowolnienie operacji, podczas oczekiwania na zatwierdzenie przez CTFC na wprowadzenie regulowanego handlu na rynkach kryptograficznych.

Loeffler twierdzi również, że akwizycja pozwoli na rozszerzenie takich aspektów jak zarządzanie ryzykiem czy operacje skarbowe Bakkt. Taki ruch ma się również przyczynić do przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i rozwoju polityki pro klientowskiej.

Pierwszy raz o projekcie Bakkt usłyszeliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Pod koniec grudnia, ICE ogłosiło, że swój planowany start ustalili na początek roku 2019. Miało to być związane bezpośrednio z czasem oczekiwania na zatwierdzenie przez CTFC. W styczniu jednak firma ogłosiła dopiero nabór. Stanowiska ogłoszone na ich oficjalnej stronie obejmowały w większości pozycje kierownicze.

Jednak pojawiły się również pogłoski o konkretnej dacie odpalenia projektu. Jak informowaliśmy ostatnio, pierwszy inwestor Bakkt stwierdził, że projekt wejdzie w życie w połowie marca. Według niego również nie powinniśmy się skupiać na opóźnieniach w starcie projektu, a raczej w samej idei.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.