Grayscale zainwestowało już ponad 10 miliardów dolarów w Ethereum

Grayscale ciągle inwestuje w krypto

Aktywa zarządzane przez Grayscale Ethereum Trust przekroczyły 10 miliardów dolarów, co odpowiada wartości ponad 3 milionów sztuk po kursie rynkowym. Firma Grayscale jest jednym z największych posiadaczy altcoina stworzonego przez Vitalika Buterina. Stopniowo zwiększa rezerwy Ethereum: np. w lutym zwiększył swój portfel o 20 tys. ETH.

Od publikacji ostatniego raportu wartość wszystkich aktywów kryptowalut zarządzanych przez Grayscale wzrosła z 41,4 mld USD do 44,8 mld USD. Początkowo firma zapewniała inwestorom możliwość inwestowania w bitcoiny. Teraz oprócz największych kryptowalut pod względem kapitalizacji, klienci Grayscale mogą inwestować w altcoiny, w tym te z dziedziny finansów zdecentralizowanych.

W portfolio Grayscale znajduje się również Ethereum Classic o wartości ponad 800 milionów dolarów i Litecoin o wartości około 300 milionów dolarów, a także ponad 640 000 BTC o wartości 32 miliardów dolarów. Grayscale jest największym na świecie zarządzającym aktywami kryptowalutowymi.

Na początku sierpnia firma zatrudniła byłego szefa indeksu Aleriana, Davida LaValle, jako szefa funduszy ETF. LaValle będzie pracować nad konwersją Grayscale Bitcoin Trust i innymi funduszami firmy na ETF-y. Grayscale planuje również zatrudnić około dziesięciu dodatkowych specjalistów do pracy nad ETF.

Comments (No)

Leave a Reply