Cena Bitcoina przekroczyła 27 000 dolarów

Cena Bitcoina wróciła powyżej 27 000 dolarów

W poniedziałek 18 września notowania pierwszej kryptowaluty przekroczyły 27 000 dolarów, a według CoinGecko w ciągu ostatnich 24 godzin wartość aktywa wzrosła o 1,7%.

źródło: TradingView

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin oscyluje wokół 27 090 dolarów. Jak widać na poniższym wykresie, wzrostowi towarzyszy wzrost wolumenu obrotu.

W ślad za flagowcem niemal wszystkie aktywa z pierwszej 10-tki pod względem kapitalizacji przesunęły się do „zielonej strefy”. W momencie pisania tego tekstu wyjątkami były XRP (-0,1%) i TON (-1,9%).

Trader i analityk Michael van de Poppe przyznał, że trend „będzie rosnący, gdy obudzą się także altcoiny”.

To wciąż najlepszy czas na kupowanie aktywów” – dodał.

11 września cena BTC spadła poniżej 25 000 dolarów, zgodnie z oczekiwaniami wynikającymi z raportu amerykańskiego Federalnego Biura Statystycznego Pracy. Aktywa zareagowały powściągliwie i negatywnie na publikację danych o inflacji , ale szybko odrobiły spadki.

W sierpniu prezes Jerome Powell potwierdził gotowość departamentu do dalszego podnoszenia stopy bazowej, jeśli zajdzie taka potrzeba, na co Bitcoin zareagował zmiennością.

31 sierpnia cena pierwszej kryptowaluty testowana poniżej 26 000 dolarów, od razu spadła do 25 660 dolarów, wówczas negatywna reakcja została powiązana z działaniami SEK — departament odłożył decyzję w sprawie wniosków o uruchomienie spotowych ETF-ów na Bitcoin od firm BlackRock, Fidelity, Bitwise, VanEck, WisdomTree, Invesco i Valkyrie co najmniej do połowy października.

Wcześniej współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, przyznał, że możliwy jest krótkotrwały spadek Bitcoina poniżej 20 000 dolarów, po którym nastąpi nowy byczy impuls. Jednak we wrześniu wskazał na pozytywne perspektywy dla pierwszej kryptowaluty, wbrew polityce Fed.

Założyciel Edelman Financial Engines, Rick Edelman, przewiduje, że cena cyfrowego złota wzrośnie do 150 000 dolarów do lata 2025 roku.

Comments (No)

Leave a Reply