Glassnode odnotował gwałtowny wzrost aktywnych adresów bitcoin

Według najnowszych danych Glassnode coraz więcej inwestorów w ostatnim czasie decyduje się na inwestycję w najpopularniejszą na świecie kryptowalutę – Bitcoin (BTC). W szczególności pod koniec lipca nastąpił gwałtowny wzrost łącznej liczby aktywnych adresów bitcoin. Wzrost wskaźnika wyniósł około 30%.

Glassnode przedstawił statystyki, z których wynika, że ​​dzienna liczba aktywnych adresów BTC w ciągu ostatnich siedmiu dni ostatniego miesiąca przekroczyła 300 000. Tydzień wcześniej ta wartość wynosiła 250 000.

Dla większej wiarygodności danych eksperci skupili się na takim wskaźniku użytkowników w sieci BTC, jak „Podmioty”. Nie uwzględnia każdego portfela bitcoin z osobna, ale uwzględnia użytkowników (osoby fizyczne i instytucje), którzy kontrolują klastry adresów sieciowych.

Glassnode wyjaśnia ten pozytywny trend ostatnim wzrostem kursu bitcoina. Do ostatnich dni cena konsekwentnie umacniała się od 21 lipca, a ostatnio po raz pierwszy od maja zdołała przebić granicę 42 000 USD. Warto dodać, że BTC spadł już poniżej 40 000 USD.

Analitycy Glassnode zauważyli w komentarzach na Twitterze, że w rezultacie ten wskaźnik aktywności w sieci osiągnął poziom, który ostatnio utrzymywał się w lipcu 2020 r., kiedy jeden bitcoin był wart około 11,3 tys.

Glassnode dodaje również, że po długiej serii strat, która rozpoczęła się w maju, w ostatnim tygodniu lipca sieć BTC odnotowała zysk w wysokości ponad 2 miliardów dolarów.Ponadto w tym samymm czasie wieloryby BTC zwiększyli liczbę monet w portfelach o ponad 150 tys.

Eksperci zwracają uwagę, że głównym pytaniem jest teraz: czy jesteśmy świadkami rajdu w górę, kiedy wszyscy uczestnicy rynku wątpią w początek nowego trendu zwyżkowego, czy też jest to rajd w ramach szerszego trendu spadkowego na rynku.

Analitycy z innego popularnego zespołu analitycznego, Santiment, poinformowali, że od połowy lipca superbogaci inwestorzy Bitcoin przyspieszyli akumulację rezerw w BTC. Ponadto Santiment również odnotował poprawę szeregu wskaźników aktywności w sieci.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź