458 milionów dolarów w BTC przesłane za jedyne 0,58 $

4 lutego 2020 r. Whale Alert podał informacje o ponad 458 milionach dolarów w bitcoin’ach (BTC) które zostało przeniesione z nieznanego portfela na drugi nieznany portfel  z opłatą zaledwie 0,58 dolara

Możliwość błyskawicznego przesyłania dużych kwot pieniędzy na całym świecie za pomocą kryptowalut jest jednym z powodów dla których mogą stać się one w przyszłości najlepszą formą płatności.

Transakcje walut cyfrowych są nie tylko szybsze, ale także tańsze jak to widać na dzisiejszym przykładzie w Whale Alert – globalnym monitorze transakcji kryptowalutowych na żywo.

Zgdnie z informacją Whale Alert we wtorek, 04 lutego 2020 r., 10:11:59 UTC, przeniesiono łącznie 49 922 Bitcoin’y (BTC) o wartości 458 100 288 USD z trzech różnych portfeli giełdy Bittrex.

W tej transakcji uwagę przykuwa opłata za przekazanie wszystkich środków. Według danych na blockchain, nadawcy wygenerowali jedynie 0,00006280 BTC (zaledwie 0,58 USD w momencie pisania), nie wspominając o milionach dolarów zaangażowanych w transakcję.

Czy w takim trazie kryptowaluty to przyszłość pieniędzy?

Po pierwsze, tradycyjne sieci płatnicze nie tylko powoli przetwarzają transakcje transgraniczne, ale również pobierają niewiarygodnie wysokie prowizje w porównaniu do kryptowalut. Być może czyni to krypto silną opozycją dla banków i innych systemów płatności na całym świecie.

To te właściwości są charakterystyczne dla sieci blockchain, dlatego bardzo prawdopodobne jest że nadal będziemy mieli ogromne postępy w rozwijaniu się płatności za pomocą kryptowalut.  

Zródło : https://coinfomania.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.