Za auto Tesla od dzisiaj zapłacisz bitcoinem

Producent pojazdów elektrycznych Tesla oficjalnie zaczął dziś akceptować Bitcoin jako sposób płacenia za zamówienia na swojej stronie internetowej.

Ta opcja jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Firma obiecuje rozważyć w przyszłości możliwość podłączenia płatności kryptowalutowych dla mieszkańców innych regionów.

Po doprecyzowaniu szczegółów zamówienia, klient zostanie przekierowany na stronę płatności z adresem w postaci kodu QR oraz w formacie alfanumerycznym, a także kwotą do zapłaty w kryptowalucie. Najpierw musisz uiścić bezzwrotną opłatę w wysokości 100$.

Firma zauważa, że ​​nie ponosi odpowiedzialności za wysłanie bitcoinów na zły adres i może anulować zamówienie, jeśli otrzyma niepełną kwotę. Po pomyślnej płatności klient otrzyma powiadomienie na adres e-mail podany podczas składania zamówienia.

Prezes Tesli, Elon Musk, potwierdził akceptację płatności BTC na Twitterze.

Możesz teraz kupić Teslę za pomocą Bitcoin” – napisał Musk. – Tesla korzysta tylko z oprogramowania wewnętrznego i otwartego oraz współpracuje bezpośrednio z węzłami Bitcoin. Bitcoiny otrzymane w drodze zapłaty pozostaną bez zmian i nie zostaną zamienione na walutę fiducjarną. Płatności Bitcoin poza USA będą dostępne jeszcze w tym roku.

image: https://pixabay.com/photos/tesla-supercharger-battery-eco-1724773/

Comments (No)

Leave a Reply