Bitfinex – transakcje za pomocą Lightning Network !!!

Giełda Bitfinex ujawniła pierwszą z dwóch głównych ulepszeń, które według nich całkowicie odmienią podejście użytkowników do płatności.

W tweecie z 2 grudnia, CTO platformy, Paolo Ardoino, potwierdził, że od wtorku będzie obsługiwał transakcje Bitcoin (BTC) w Lightning Network (LN).

Jest to pierwszy krok dla dużych wymian kryptowalut, Bitfinex już wysyła swoim użytkownikom informację drogą elektroniczną .

Użytkownicy skorzystają z natychmiastowych transakcji i zapłacą prawie zerowe opłaty za wysyłanie środków za pośrednictwem Lightning Network. Nowa wiadomość o LN zdaję się odnosić do  pierwszej z dwóch tajemniczych „integracji”, które Bitfinex ogłosił na swojej stronie internetowej w zeszłym miesiącu.

„Po odblokowaniu tej funkcji transakcje w świecie krypto  już nigdy nie będą takie same”, czytamy w jej opisie.

Druga wdrożeniowa niespodzianka pozostaje na razie  nieznana, ale wydaje się, że koncentruje się na wydatkach, a nie na wymianie kryptowaluty.

Lightning Network działa w sieci Bitcoin od początku 2018 roku. Zaprojektowane została w celu zwiększenia przepustowości sieci, narzędzie otrzymało głośne wsparcie od takich osób, jak prezes Twittera, Jack Dorsey i inni.

Jednocześnie jego użycie pozostaje zarezerwowane dla wąskiej grupy zaawansowanie technicznych użytkowników , ponieważ obecny stan sprawia, że ​​nie nadaje się dla początkujących inwestorów kryptowalutowych.

Foto: Reddit

Zródło: Coindesk, Reddit

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.