5 koszmarów kryptowaluciarza

Jeśli jesteś w tej część społeczeństwa które  posiada w swoim portfolio kryptowaluty prawdopodobnie przed wstaniem z łóżka sprawdzasz cenę bitcoin’a. Mogę się także założyć że duża cześć z was robi to też kilka razy w nocy – zwłaszcza jeśli wasze krypto koszmary nie pozwalają wam zasnąć. Ponieważ w głębi duszy każdy HODL’er wie, że jest o wiele więcej powodów do zmartwień niż codzienne wahania kursu.

  1. ZHAKOWANE

No tak! Z reguły każdy z nas wie, że przechowywanie swoich zasobów kryptograficznych na giełdzie nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście są sytuacje, że część funduszy nawet zhakowanej giełdy można odzyskać.  Ale czy nikt z was ich tam nie trzyma? No właśnie : Cryptopia? Mówi coś to komuś?

Oczywiście osoby przechowujące BTC i alty w portfelach np. na android nadal mogą paść ofiarą wykradzenia karty SIM, złośliwego oprogramowania, wyłudzania informacji, rejestrowania klawiszy lub oprogramowania ransomware. Są to kryptograficzne koszmary, które w ubiegłym roku kosztowały przemysł ponad 4,5 miliarda dolarów, a także mnóstwo nieprzespanych nocy.

2. GETTING REKT

Doświadczeni inwestorzy wiedzą, jak ustawiać stop loss i ograniczać stratę zlecenia, aby uniknąć skasowania pozycji w przypadku, gdy są akurat poza dostępem do giełdy. Jednak całe doświadczenie nie pomoże ci, gdy na BitMEX pojawi się flash-crash  lub Binance  będzie miał problemy z wydajnością i nikt nie zrekompensuje Ci utraconych środków ponieważ nie możesz zamknąć zlecenia.

Przykładem jest wpis wściekłego inwestora który zamieścił tweet’a skierowanego do CZ Binance.

Nawet jeśli nie jesteś dziennym traderem to i tak możesz mieć wrażanie, że kupujesz i sprzedajesz właściwie zawsze w złym momencie nie mogąc trafić w dołek lub górkę np. na ETH. Także jeśli nie grozi Ci zamknięcie pozycji i tak trudno jest żyć ze złym wyborem poziomów kupna i sprzedaży.

3. UTRATA SEED’a

Niezależnie od tego, czy seed masz wygrawerowany na tytanowej płycie a la CRYPTOTAG Zeus Starter Kit, czy po prostu zapisany na papierze, możesz i tak martwić się o utratę klucza prywatnego, a prawdopodobnie także portfela sprzętowego.

W końcu, jeśli jesteś jedną z osób, które mają problem z codziennym  szukaniem kluczyków od samochodu, przechowywanie kluczy prywatnych może być strasznie stresujące.

Być może wcześniej nie trzymałeś w ręku sztabki z litego złota, ale jeśli masz jakąś ilość krypto w portfelu sprzętowym, zaczynasz się do tego zbliżać.

4. PODATEK OD KRYPTO

Bądźmy szczerzy, złożenie zeznania podatkowego nigdy nie było fajne, jeśli chodzi o fiat. Ale składanie podatków dla zarobków z kryptowaluty jest jednym z najgorszych koszmarów kryptowalutowych.

Kiedy zasady ciągle się zmieniają i różnią się w zależności od jurysdykcji, ostatnią rzeczą, której potrzebujesz to zostać obciążonym rachunkiem podatkowym za nieprawidłowe złożenie wniosku.

5.  BITCOIN ZMIERZA DO ZERA

Najgorsze koszmary nadchodzą kiedy przed snem zaczynasz za bardzo myśleć o tych wszystkich rzeczach: podaż pieniądza, niezrównoważony system finansowy, austriacka ekonomia, Andreas Antonopoulos i twoja niezachwiana wiara w Bitcoin’a, aż w końcu budzisz się cały zalany potem. 😊

Czy to wszystko może po prostu zniknąć z dnia na dzień? Czy bitcoin naprawdę może spaść do zera?

Po nocy nadchodzi dzień i twoją wiarę przywraca tweet Erika Voorheesa, jednego z bliźniaków Winklevoss, Maxa Keizera lub Jimmy’ego Songa.

Wiedziałeś, że to nieprawda, tak jakby pod twoim łóżkiem nie było potworów, ale nieprzyjemne zachowanie Warrena Buffetta w jakiś sposób wniknęło w twoją podświadomość. Największy ze wszystkich krypto koszmarów. 😊

zródło : https://bitcoinist.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.