VanEck wysnuwa odważną prognozę bitcoina

’Przewidywanie’ rzeczy w finansach jest zawsze niebezpieczne. Niełatwo jest z góry prawidłowo oszacować rzeczy, a jeśli raz się pomylisz, to będziesz miał wyrzuty sumienia. Emitent ETF-ów VanEck odważył się na to, a nawet wygłosił 11 intrygujących oświadczeń.

Bitcoin szybko znajduje dno

VanEck jest wydawcą kilku kryptowalutowych funduszy ETF (Exchange Traded Funds), więc będzie miał dobre pojęcie o tym, gdzie inwestorzy lokują swoje pieniądze. Firma uważa, że bitcoin (BTC) będzie dalej spadał w pierwszym kwartale. Uważa, że prawdopodobny jest test poziomu cenowego 10 000 – 12 000 USD.

Wielu górników znajduje się teraz na krawędzi. W rzeczywistości wielu z nich musiało już sprzedać wszystkie swoje BTC, które wydobyli w tym roku. Cena bitcoina od dłuższego czasu systematycznie utrzymuje się poniżej ceny produkcji. Jeśli cena spadnie do 12 000 dolarów lub nawet 10 000 dolarów, to według VanEck będzie to dno.

Po tym czasie cena może wzrosnąć do 30 tys. dolarów. Mniejsza inflacja, mniejsze problemy energetyczne, możliwy koniec wojny na Ukrainie, a nawet koniec napiętych warunków finansowych mogą sygnalizować początek nowej hossy w kryptowalutach.

Blockchainy są dobre nie tylko dla zmiennych kryptowalut, których wartość wewnętrzną możesz kwestionować. Możesz też umieścić na nich aktywa „świata rzeczywistego”. Według VanEck, instytucje umieszczą na blockchainach ponad 10 miliardów dolarów „aktywów poza łańcuchem”.

MakerDAO ma plany tokenizacji obligacji rządowych USA o wartości 1 miliarda dolarów, aby zapewnić posiadaczom DAI wyższy strike yield, pisze VanEck.

Rządy będą inwestować w kryptowaluty

Być może najbardziej znaczącą przepowiednią jest to, że rząd zacznie inwestować w bitcoina i inne cyfrowe aktywa. Według twórcy ETF-u będzie to prawdopodobnie kraj uzależniony od eksportu ropy naftowej. Arabia Saudyjska podobno już wydobywa BTC na małą skalę, a rosyjski bank Sberbank już pracuje nad integracją MetaMask.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że sektor kryptowalutowo-gamingowy podobno odnotowuje znaczny wzrost. Łączna liczba miesięcznych aktywnych graczy Web 3.0 wzrosłaby z 2 milionów do 20 milionów, a wszystko dlatego, że moglibyśmy zacząć widzieć integrację blockchaina w kilku grach AAA. Podsumowując, możemy stwierdzić, że VanEck jest bardzo pozytywnie nastawiony do rynku kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply