Brian Armstrong: „Bitcoin może być antidotum na inflację”

Bitcoin lekiem na całe zło

Prezes amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, Brian Armstrong, nazwał Bitcoin doskonałą alternatywą dla dolara amerykańskiego i innych walut fiducjarnych, która pomoże w walce z inflacją.

Brian Armstrong jest przekonany, że pierwsza kryptowaluta odegra ważną rolę w rozwoju cywilizacji zachodniej i jej ekspansji. Waluty państwowe będą nadal cierpieć z powodu inflacji, dopóki nie przestaną mieć zalet w postaci środka płatniczego.

Według Armstronga dolar amerykański jest już na tej ścieżce i nie ma innej alternatywy, ponieważ inne waluty fiducjarne mają te same problemy.

Juan i euro borykają się z podobnymi trudnościami, trudno je obecnie nazwać realną alternatywą, a inflacja w Stanach Zjednoczonych będzie się utrzymywać. Nadzieja leży w kryptowalutach, nawet jeśli większość ludzi jeszcze o tym nie myśli. Lepiej przejść od dolarów na kryptowalutę, niż fiducjować pieniądze z innego kraju lub regionu” – podkreślił Armstrong.

Szef Coinbase nie wierzy jednak, że Bitcoin „zabije” dolara amerykańskiego. Wręcz przeciwnie, kryptowaluta stanie się środkiem odstraszającym inflację. W dłuższej perspektywie Bitcoin może chronić naród amerykański i interesy cywilizacji zachodniej.

Według Armstronga pieniądz fiducjarny i kryptowaluty raczej się uzupełniają niż zastępują, więc będą istnieć razem przez długi czas. Niedawno Armstrong wypowiedział się na temat sytuacji z największą na świecie giełdą kryptowalut Binance, która miała problemy z amerykańskimi organami ścigania.

Dyrektor generalny Coinbase uważa, że ​​Binance mogło faktycznie zignorować przepisy regulacyjne i obiecał, że podobne incydenty nie będą miały miejsca w przypadku Coinbase.

Comments (No)

Leave a Reply