Śledztwo Departamentu Sprawiedliwości i IRS w sprawie Binance

Binance pod lupą Amerykanów

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance jest przedmiotem śledztwa amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości i Urzędu Skarbowego.

Władze sprawdzają Binance pod kątem przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i naruszeniom podatkowym. Według źródeł śledczy zażądali informacji od osób znających szczegóły operacji Binance. Jednocześnie Bloomberg zauważa, że ​​na obecnym etapie Binance nie jest oskarżony o popełnienie przestępstwa, a śledztwo może dać zerowe wyniki.

„Poważnie traktujemy nasze obowiązki prawne i współpracujemy z organami regulacyjnymi i organami ścigania” – powiedziała rzeczniczka Binance, dodając, że nie komentują konkretnych przypadków.

Ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć solidny program zgodności, który obejmuje zasady przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i narzędzia używane przez instytucje finansowe do identyfikowania i rozwiązywania podejrzanych działań”.

Jedno ze źródeł podało, że organy podatkowe interesują się działaniami Binance od kilku miesięcy, a ich zainteresowanie obejmuje zarówno klientów giełdy, jak i jej pracowników.

Departament Sprawiedliwości ma również zbadać środki podjęte przez Binance w celu ochrony Amerykanów przed różnego typu instrumentami handlowymi. Źródło zaznajomione z Binance powiedziało, że przed otwarciem Binance.US doradzało korzystanie z VPN, aby nie ujawniać swojej lokalizacji i nadal korzystać z giełdy. Sama firma twierdzi, że nigdy nie publikowała takich rekomendacji, ponieważ byłoby to sprzeczne z zasadami firmy.

źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-05-13/binance-probed-by-u-s-as-money-laundering-tax-sleuths-bore-in?srnd=premium&sref=w3vFo7gi

 

Comments (No)

Leave a Reply